Van İpekyolu'nda 144 m² daire icradan satılıktır.İlanın detaylarını ilan.gov.tr'den bulabilirsiniz. Kısaca ilan detayı şöyle:

Kahramanmaraş Göksun'da mahkemeden satılık 110 m² 2+1 daire Kahramanmaraş Göksun'da mahkemeden satılık 110 m² 2+1 daire

Bir borçtan dolayı aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup mahcuzun ayrıntılı görsellerine, artırmaya ilişkin şartlara ve ayrıntılı açıklamalara esatis.uyap.gov.tr adresi üzerinden 2018/624 ESAS sayılı dosya numarası ile erişim sağlanabilir.
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, mahiyeti, bulunduğu yer, muhammen kıymeti ve önemli vasıfları:
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Van İl, İpekyolu İlçe, AŞAĞINORŞİN Mahalle/Köy, Darsokak Mevkii, 892 Ada, 84 Parsel, 3. Kat, 8 Numaralı BB Nolu Bağımsız Bölüm Dava dosyasında yer alan Fen Bilirkişi Raporunda dava konusu parselin 1089.97m² yüz ölçümünde Kargir Bina Ve Arsa vasıflı olduğu, kat mülkiyet tesisi yapıldığı, parsel üzerinde 6 kattan (Zemin+5 kat) oluşan toplam 12 bağımsız bölüm bulunduğu, davalı taşınmazın 3'üncü kat 8 nolu bağımsız bölüm mesken vasıflı olduğu belirtilmiştir. Bina bodrum kat + zemin kat + 5 normal kat olmak üzere toplam 7 katlı olup betonarme karkastan inşa edilmiştir. Bağımsız bölüm brüt 178,5m2, net 144,5m2 alana sahiptir. Binanın tahmini yaşı 20-25 yıl aralığında hesaplanmıştır. 8 Nolu bağımsız bölümün arsa payı20/240 (90,83m2). Daire 3+1 odalı, mutfak, banyo ve wc bölümlerinden oluşur, ıslak mahaller seramik ve odalar ise laminant parke, pencereler pvc, iç kapılar ahşap ve dış kapı çeliktir. Bina asansörlü ve kaloriferlidir. Dava konusu taşınmaz Belediyenin ve diğer hizmet üreten kurumların altyapı hizmetlerinden (temizlik, kanalizasyon, içmesuyu, doğalgaz, telekominasyon vb.) faydalanmaktadır. Taşınmazın yakınında konutlar olup, yoğun bir yapılaşma alanında bulunmaktadır. Dava konusu bağımsız bölümün bulunduğu bina yapı özellikleri, kullanım amacı ve bina yüksekliği göz önüne alındığında Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak Tebliğe göre 3. Sınıf B Grubu yapı sınıfına girmektedir. Olumlu Faktörler: Şehir merkezinde yer alması nedeniyle alış veriş merkezleri, kamu kurumları yürüme mesafesinde bulunmakta, ayrıca şehrin diğer bölgelerine gitmek için merkezi ulaşım ağına ve toplu taşıma araçlarına rahatlıkla ulaşılabilinmektedir. Olumsuz Faktörler: 2007 Deprem Yönetmeliğinden önce yapılmış olması yapı değerlemesinde olumsuz bir faktör olarak değerlendirilmektedir. İMAR DURUMU: 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında Konut Alanı olarak planlanmıştır. Ayrık nizam 5 kat, ön bahçe mesafesi5 metre, arka ve yan bahçe mesafesi 3,5 metre çekmeli olup, 46 m2 yola terki bulunmaktadır. Belediye kayıtlarında taşınmazın yapı ruhsat bilgisine ulaşılamamıştır.
Adresi : Dar Sokakta Yağız Apartmanında Bulunmakta İpekyolu / VAN
Yüzölçümü : 145 m2
Arsa Payı : 20/240
İmar Durumu: Yukarıda belirtildiği gibidir.
Kıymeti : 2.083.230,00 TL
KDV Oranı : %1

Kaynak: ilan.gov.tr