THY'den Müjde! Kabin Memuru Alımı Yapıyor! THY'den Müjde! Kabin Memuru Alımı Yapıyor!

Van Valiliği, gösteri yürüyüşleri ve açık hava toplantılarının 4 gün boyunca yasaklandığını duyurdu.

Yasaklama Amaçları

Valilik açıklamasında, Anayasa ve kanunlarda belirtilen sınırlamaların ve yasakların doğrudan ve açık bir şekilde değerlendirildiğini belirtti. Bu kapsamda, eylem ve saldırıların önüne geçilmesinin hedeflendiği vurgulandı. Ayrıca, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, terör örgütlerinin planlarının engellenmesi, temel hak ve özgürlüklerin korunması ve başkalarının haklarına saygı duyulması amaçlandı.

Yasak Kapsamı

16 Mayıs'tan itibaren 19 Mayıs'a kadar olan dönemde Van ili sınırları içinde gösteri yürüyüşleri, açık hava toplantıları ve kapalı yer toplantıları, basın açıklamaları, oturma eylemleri, anketler, çadır ve stant kurma, imza kampanyaları düzenleme, bildiri dağıtma ve her türlü protesto eylemi 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun ilgili maddeleri doğrultusunda yasaklandı.

İlçelerden ve Çevre Illerden Girişlerin Yasaklanması

Valilik açıklamasında, söz konusu tarihler arasında ilçelerden ve çevre illerden bireysel veya toplu olarak, ya da kent güzergahını kullanarak kanuna aykırı eylemlere katılımın önlenmesinin amaçlandığı belirtildi. Bu doğrultuda, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun ilgili maddesi gereğince ilimiz ve ilçelerimize girişlerin, çıkışların ve bu güzergahları kullanma izinlerinin verilmeyeceği kararı alındı.

Kaynak: Haber Merkezi