2 Haziran Pazar günü, Antalya Gazeteciler Cemiyeti tarafından Su Otel’de düzenlenen Yılın Gazetecileri ödül töreninde konuşan Antalya Valisi Hulusi Şahin, 17 Mayıs'ta kamu kurum ve kuruluşlarına gönderilen Kamuda Tasarruf Genelgesi'nin yerel basında yarattığı olumsuz etkiler hakkında açıklama yaptı.

G P F1 Vh5 X U A E Cm E E

Vali Hulusi Şahin'den Yerel Basına Çağrı

Vali Hulusi Şahin, tasarruf konusuna vurgu yaparak, "Genelgeler yazılırken içselleştirilirse, adalet, güvenlik ve deprem konuları hariç tutulabileceği gibi, basın da bu kapsamdan muaf tutulabilir. Sizlerin ciddi bir kamuoyu oluşturmanız lazım." dedi.

G P F1 Vh5 Xo A E En U8

Vali Hulusi Şahin Antalya'da görev yapan gazetecilerin şehire değer kattığını ifade ederek şunları söyledi: "Gazetelerin yaşaması lazım. Antalya gazetecileri çok özel. Şehirleri için, milletleri için, memleketleri için kalpleri çarpan insanlar. Ölçüp, biçip tartmadan, haberin doğruluğunu teyit etmeden hareket etmiyorlar. Şehre de çok büyük değer katıyorlar. Antalya Gazeteciler Cemiyetimizi ve Yılın Gazetecilerini tebrik ediyorum." dedi.

G P F1 Vh6 Xc A A Q D It

Gezi tutuklusu Tayfun Kahraman'ın eşinden duygusal normalleşme çağrısı Gezi tutuklusu Tayfun Kahraman'ın eşinden duygusal normalleşme çağrısı

G P F1 Vh4 W A A Qr6 F3

Kaynak: KAMER DURDU