Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Erdemli Atış Poligonu'nda düzenlenen Ateşli Silahlar Türkiye Şampiyonası ve Para Atıcılık Tüm Dallar Türkiye Şampiyonası ödül törenine katılarak, spora verdiği destekle takdir topladı. Vali Pehlivan, tesisin Türkiye'de bir numara olduğunu vurgulayarak, Avrupa'da da sayılı tesisler arasında yer aldığını belirtti.

Kayserispor Teknik Direktör Burak Yılmaz yönetiminde zor günler geçiriyor Kayserispor Teknik Direktör Burak Yılmaz yönetiminde zor günler geçiriyor

Aw172691 03 (1)

Mersin'in Yıldızı Parlıyor

Vali Pehlivan, Mersin'in sadece spor alanında değil, ekonomik, sosyal ve diğer birçok alanda da gelişim gösterdiğine dikkat çekti. Kentin her alanda pek çok girişim ve yatırımla büyüdüğünü belirten Vali Pehlivan, tarım, sanayi, lojistik, ticaret ve turizm gibi farklı sektörlerdeki faaliyetlerin arttığını vurguladı. Ayrıca, Akdeniz Oyunları'nın kentin spor altyapısının güçlenmesine önemli katkılar sağladığını ifade etti.

Altyapı Güçleniyor

Cumhurbaşkanı'nın "sporu tabana yayıyoruz" vizyonu doğrultusunda atılan adımların altını çizen Vali Pehlivan, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın ülke genelinde spor tesisleri yapma çabalarını övdü. Bu çerçevede 81 ilde, bütün ilçelerde spor tesislerinin yapıldığını ve altyapının giderek güçlendiğini belirtti. Mersin'in de bu yatırımlardan önemli ölçüde faydalandığını dile getirdi.

Aw172691 01 (1)

Sporculara Destek

Vali Pehlivan, şampiyonaya katılan sporcuları onurlandırarak, onların başarılarıyla gurur duyduklarını ifade etti. Sporcuları ve antrenörleri tebrik eden Vali Pehlivan, başarılarıyla dikkat çeken sporculara ödüllerini takdim etti.

Aw172691 02 (1)

Sporun Birleştirici Gücü

Ödül töreninin ardından Vali Pehlivan ve beraberindeki heyet, depremlerde zarar gören Atakaş Hatayspor'un antrenmanlarını yaptığı tesisleri ziyaret etti. Bu ziyarette Erdemli Kaymakamı Aydın Tetikoğlu ve Gençlik Spor İl Müdürü Ökkeş Demir de Vali Pehlivan'a eşlik etti.

Kaynak: İHA