İstanbul'un En İyi 5 Plajı: Şehrin Deniz Keyfi Mekanları İstanbul'un En İyi 5 Plajı: Şehrin Deniz Keyfi Mekanları

Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Alt Yapı Hizmet Birliği Meclisi (METAB) Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nin Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından, 5355 Sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanunu gereğince yeni dönem meclis toplantısı Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlendi.

Toplantıya, ilçe belediye başkanları, büyükşehir ve ilçe belediye meclis üyeleri ile turizm sektörünün önde gelen temsilcileri katıldı. Toplantıda, Birlik Başkanı, Meclis 1. ve 2. Başkanvekili, 2 asil ve 2 yedek Meclis Katip Üyesi, Birlik Encümen Üyeleri ile Plan ve Bütçe Komisyon Üyeleri seçimleri yapıldı.

A W217923 02 Result

Vahap Seçer Yeniden Birlik Başkanı Seçildi 

Yapılan gizli oylamada, 2 yıllığına görev yapmak üzere birlik başkanlığına Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer seçildi. Meclis 1. Başkanvekilliğine Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hamit Mert Avcı, 2. Başkanvekilliğine ise Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ali Kubilay Erdal getirildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Seçim Sonuçları 2024 Mersin Büyükşehir Belediyesi Seçim Sonuçları 2024

Katip ve Encümen Üyelerinin Seçildi 

Meclis Katip Üyeliklerine; Toroslar Belediye Meclis Üyesi Sibel Tamaç ile Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hande Kerimgiller asil üye, Aydıncık Belediye Meclis Üyesi Onur Günebakmaz ile Tarsus Belediye Meclis Üyesi Hamidiye Kırıcı yedek üye olarak seçildi. Büyükşehir Belediye Başkanının doğal üye olduğu, kalan 4 üyenin seçimle belirlendiği ve 1 yıllığına görev yapmak üzere Birlik Encümen Üyeliğine Anamur Belediye Başkanı Durmuş Deniz, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hamit Mert Avcı, Silifke Belediye Meclis Üyesi Şerife Yörükçü ve turizmci iş insanı Necip Yücesoy seçildi.

2023 Yılı Faaliyet Raporu ve Bütçe Hesabı

Birliğin 2023 yılı faaliyet raporu ile 2023 yılı Bütçe Hesabı da toplantıda ele alındı. Bütçe dışı harcamaların yapılmadığı, ödeneklerin yerinde ve mevzuata uygun şekilde harcandığı belirtilerek oy birliği ile kabul edildi.

Dilek ve temenniler bölümünde konuşan Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Avcı, yeni dönemin hayırlı olmasını dileyerek, METAB bünyesinde güzel işler yapacaklarını ve kent turizminin gelişmesi için çalışacaklarını ifade etti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'ne Yükseldi Mersin Büyükşehir Belediyesi Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'ne Yükseldi

Kaynak: İHA