Antalya'da 52 gayrimenkul kiraya verilecek! Antalya'da 52 gayrimenkul kiraya verilecek!

Kepez Belediyesi, Ünsal Mahallesi’nde tamamlanan çok amaçlı spor salonunun çevresinde gerçekleştirdiği ağaçlandırma ve çimlendirme çalışmasıyla 1500 metrekarelik yeşil alan oluşturdu.

Yeşil Alan Vizyonu

Başkan Mesut Kocagöz’ün ‘yeşil alan vizyonu’ doğrultusunda, Kepez Belediyesi ilçenin dört bir yanında çiçeklendirme ve ağaçlandırma çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, Ünsal Mahallesi’nde yeni yeşil alanlar da üretiliyor.

Spor Salonu ve Yeşil Alan

Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, imara uygun şehirleşme süreci tamamlanan Ünsal Mahallesi’nde yeşil alan düzenlemesi gerçekleştirdi. Bu çalışma, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle çocuklara kazandırılan çok amaçlı spor salonunun yanında yapıldı.

Ünsal’a 1500 M2 Yeşil Alan

Ünsal Mahallesi, yeşillendirme çalışmasıyla 1500 m2’lik yeşil alan kazandı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, yeşillendirme çalışması kapsamında alanın toprak tesviyesini yaptı ve sulama ile aydınlatma tesisatını tamamladı.

Yeşil Alan Çalışmaları Devam Ediyor

Yeşil alan düzenlemesi yapılan alana yirmiye yakın Benjamin ağacı fidanı dikildi ve çim tohumu ekildi. Önümüzdeki günlerde çimlerin büyümesiyle spor salonunun yanında yemyeşil bir bahçe ortaya çıkacak. Ağaçların büyümesiyle bu bahçe, Ünsal Mahallesi sakinlerinin nefes alacağı bir nokta olacak.

Kepez Belediye Başkan Vekili Refik Emre Altekin, planladıkları yeşil alan projeleri çerçevesinde ilçenin dört yanında peyzaj ve park çalışmalarının artarak devam edeceğini belirtti. 

Kaynak: Kepez Belediyesi/ Bülten