Ümraniye Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları, Wushu Kung-Fu Avrupa Şampiyonası'nda 4 madalya kazandı. Ömer Ege Budur, Yıldızlar Tiger Claw kategorisinde şampiyon olurken, Nandao kategorisinde de üçüncülük elde etti. Zeynep Bayer ise büyükler Sun Style Taichi ve Chen Still Fan kategorilerinde üçüncü oldu.

14-17 Aralık tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenen ve 600 sporcunun katıldığı Wushu Kung-Fu Avrupa Şampiyonası'nda Ümraniye Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları önemli başarılar elde etti.

Yıldızlar Tiger Claw kategorisinde yarışan Ömer Ege Budur, finalde İspanyol rakibini yenerek şampiyon oldu. Nandao kategorisinde ise üçüncülük elde etti.

Büyükler Sun Style Taichi kategorisinde yarışan Zeynep Bayer, finalde İtalyan rakibini 2-1 yenerek üçüncü oldu. Chen Still Fan kategorisinde ise finalde Ukraynalı rakibini 2-0 yenerek üçüncü oldu.

Sporcularımız aldığı derecelerle bizlere büyük gurur yaşattı

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, sporcuların bu önemli başarılarından dolayı makamında ağırlayarak teşekkür etti. Başkan Yıldırım, sporcuların gösterdiği bu başarıların kendilerini gururlandırdığını ifade ederek, Sporcularımıza gerek tesis noktasında, gerekse malzeme noktasında her türlü desteği vermenin gayreti içerisindeyiz. Yaptığımız bu desteklerin meyvelerini de sporcularımızın başarılarıyla topluyoruz. Sporcularımız aldığı derecelerle bizlere büyük gurur yaşattı. Başarılarının daim olmasını diliyorum' diye konuştu.

Ümraniyeli sporcular Avrupa'da başarıya imza attılar

Kaynak: İHA