Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, kardeş kenti olan Eskişehir’deki Tepebaşı Belediyesi’ni ziyaret etti. Belediye Başkanı Ahmet Ataç ile bir araya gelen Uysal, Tepebaşı’nın çalışmalarını yerinde inceledi.

“Kardeş Kent Protokolü ve Ziyaretler”

Başkan Uysal, 2014’te kardeş kent protokolü imzaladığı ve yaklaşık 400 bin nüfuslu olan Eskişehir’in Tepebaşı ilçesini ziyaret etti. Ayrıca, Eskişehir’deki Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u da ziyaret etti. Uysal, Tepebaşı Belediyesi Başkanı Ataç ile buluşmasında belediyecilik çalışmalarıyla ilgili fikir alışverişinde bulundu.

“Sergi Ziyaretleri ve Fikir Alışverişi”

İkili, görüşmenin ardından Tepebaşı Belediyesi hizmet binası içinde yer alan ‘Pişmiş Toprak Sempozyumu’ eserleri, ‘Geri Dönüşüm Atölyesi’ ve Tarih Vakfı işbirliğiyle hazırlanan ‘Milli Mücadele’de Eskişehir ve 100 Yılında Eskişehir’in Kurtuluşu’ sergisini gezdi.

“Özel Bireylerle Buluşma ve Ziyaretler”

Tepebaşı Belediyesi’nde düzenlenen sergi ziyaretlerinin ardından Başkan Uysal ve Başkan Ataç, Gökkuşağı Kafe’de istihdam edilen özel bireyler ile bir araya geldi. Ardından Mustafa Kemal Atatürk Spor Tesisi Su Sporları Merkezi, Melih Savaş Yaşam Köyü’nde yer alan Dil ve Konuşma Terapisi Merkezi, İbrahim Ethem Kesikbaş Engelliler Montaj Atölyesi, İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası ve Koroları Eğitim ve Çalışma Merkezi, Çocuk Ağız Diş Sağlığı Polikliniği ziyaret edildi. İki Belediye Başkanı, Yeşiltepe Belde Evi’nde kurslara katılan kadınlarla da buluştu.

“Başkan Uysal’dan Tebrik”

Başkan Uysal, ziyaretlerin ardından hayata geçirilen projeleri için Başkan Ataç’ı tebrik etti.

Kaynak: Muratpaşa Belediyesi/Bülten