Manisa'da bu yıl 484. kez düzenlenen Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali, büyük bir coşkuyla karşılandı. Festival kapsamında düzenlenen 'Hoş Geldin Mesir' korteji, Manisalılar tarafından heyecanla bekleniyordu. Korteje, Manisa Valisi Enver Ünlü, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek, ve birçok protokol üyesi katıldı.

A W189152 03

Renkli Kortej Yürüyüşü

Hakkı İplikçi Parkı'ndan başlayan kortej yürüyüşü, Manisa Valiliği Bando Takımı ve Şehzadeler Mehterinin marşları eşliğinde gerçekleşti. Festivale katılan ülkelerin halk dansları ekipleri, korteje renk kattı. Hemşeri dernekleri ve gösteri ekipleri de coşkuya ortak oldu.

A W189152 04

Konuşmalar ve Duygular

Kortejde konuşan Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, Manisa'nın festivaller kenti olacağını vurgulayarak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı coşkuyla kutladı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek ise, festivalin önemine değinerek Manisalıların mutluluğunu paylaştı.

Osmaniye'de Tarihi Cezaevi Müzesi Ziyaretçileri Büyülüyor! Osmaniye'de Tarihi Cezaevi Müzesi Ziyaretçileri Büyülüyor!

Festival Haftası ve Konserler

Hafta boyunca devam edecek festivalde, rap müzik sanatçısı Norm Ender de sahne aldı. Norm Ender'in Cumhuriyet Meydanı'ndaki konseri, büyük ilgi gördü. Konser sırasında yapılan duygusal anonslar ve Norm Ender'in performansı, izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.

A W189152 01

Manisa'nın Geleceği: Festival Kenti

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek, Manisa'nın bundan sonra festivallerin ve karnavalların şehri olacağını belirterek, halkına olan sevgisini dile getirdi. Şehirdeki coşkulu atmosfer, festivalin önümüzdeki yıllarda da devam edeceğinin bir göstergesi olarak nitelendirildi.

Norm Ender'in Muhteşem Performansı

Norm Ender'in sahne aldığı konserde, Manisalılar unutulmaz anlar yaşadı. Sanatçı, 'Parla' şarkısını 100 çocukla birlikte seslendirirken, izleyicilerden büyük alkış aldı. Konser sırasında yapılan jestler ve duygusal anlar, Manisa'daki festival coşkusunu daha da artırdı.

Kaynak: İHA