Kaçak kuş pazarına baskın: 24 şüpheli gözaltına alındı Kaçak kuş pazarına baskın: 24 şüpheli gözaltına alındı

Uludağ, Türkiye'nin önemli kış turizmi merkezlerinden biri olarak öne çıkarken, kar kalınlığı 64 santimetreye ulaştı. Yoğun kar yağışının etkisiyle dağa hazırlıksız çıkan araç sürücüleri zor anlar yaşadı. Özellikle bir midibüs, kara saplanınca içindekiler aracı harekete geçirmeye çalışırken görüntülendi. Ayrıca, bir SUV aracı da kar küreme makinesiyle sürüklenerek kurtarıldı.

Uludağ'da kar sezonunun erken açılmasıyla birlikte otelciler, 1 Aralık'ta sezonu resmi olarak başlatmaya hazırlanıyor. Ancak hafta son7u yaşanan yoğun yağış nedeniyle kar lastiği veya zincir kullanmayan bazı araçlar, zorlu hava koşullarında sıkıştı. Bu durum, kamera görüntülerine yansıdı. Sarıalan bölgesinde kar kalınlığının 64 santimetreye ulaştığı bildirilirken, buna rağmen hazırlıksız çıkan sürücülerin yaşadığı zorluklar dikkat çekti. Araçların kardan çıkartılması için çalışan kar küreme makineleri ve sürücülerin kendi çabalarıyla geçilen bu zorlu anlar, görüntülendi.

uludağğ

ul uludağ

Yağış devam edecek

Hava sıcaklığının en düşük -9 derece olarak ölçüldüğü Uludağ'da, en yüksek sıcaklığın -3 derece olarak tahmin edildiği belirtildi. Perşembe gününe kadar yağış beklenmezken, perşembe ve cuma günleri sağanak yağış öngörülüyor. Ayrıca, otelciler tarafından duyurulan yeni bir 'Skipass'ın, tek kartla birden fazla kayak merkezinde kullanılabilme imkanı sağlayacağı açıklandı.

uludağ-1

ulu uludağ

Kaynak: İHA