Rusya ve Ukrayna arasındaki çatışmalar sürerken, Ukrayna ordusu Rusya'nın sınırdaki Belgorod kentine bir kez daha hava saldırısı gerçekleştirdi. Belgorod Bölge Valisi Vyacheslav Gladkov, yaptığı açıklamada, saldırıda 11 yaşındaki bir kız çocuğu dahil olmak üzere 8 kişinin yaralandığını belirtti.

Ayrıca kentteki 19 apartmanda yer alan 34 dairenin hasar gördüğünü, 37 aracın da saldırı nedeniyle zarar gördüğünü açıkladı.

Ukrayna Rus Şehrini Vurdu2

İmha Ettiler

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, hava savunma sistemlerinin RM-70 çoklu roketatar sistemiyle fırlatılan 15 roketi ve bir insansız hava aracını imha ettiği duyuruldu. Ayrıca Ukrayna sınırına yakın Kursk bölgesinde 3 ve Bryansk bölgesinde 2 insansız hava aracının düşürüldüğü ifade edildi.

Ukrayna Rus Şehrini Vurdu3

Krasnodar'da Akaryakıt Deposu Hedef Alındı

Ukrayna ordusu, yoğun hava saldırıları kapsamında Krasnodar bölgesindeki bir akaryakıt deposunu da hedef aldı. Yerel yönetimin açıklamasına göre, saldırıda imha edilen 6 insansız hava aracının parçaları, Yurovka köyü yakınlarındaki depoya düştü ve birkaç tank yangın nedeniyle hasar gördü. Ancak saldırıda herhangi bir yaralanan olmadığı belirtildi.

62 Yaşındaki Adamı Diri Diri Gömdüler! 62 Yaşındaki Adamı Diri Diri Gömdüler!

Ukrayna Rus Şehrini Vurdu4

Ukrayna'dan Açıklama Yapılmadı

Rusya ve Ukrayna, savaşın başladığı 24 Şubat 2022'den bu yana askeri, enerji ve ulaştırma altyapılarını karşılıklı olarak hedef alıyor. Ancak Ukrayna tarafından son saldırılara ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Ukrayna Rus Şehrini Vurdu5

Kaynak: İHA