Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) yetkililerinden oluşan bir heyet, Grassroots futbolunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu'nu ziyaret etti. 16-17-18 Ocak tarihlerinde gerçekleşen ziyaret kapsamında, UEFA'ya bağlı tüm federasyonlarla yapılan öz değerlendirme toplantılarına dayanarak, Türkiye'deki futbol gelişimi üzerine görüşmeler yapıldı.

UEFA yetkilileri TFF'yi ziyaret etti

Hull City, Antalya'yı Seçti Kamp Programı Açıklandı Hull City, Antalya'yı Seçti Kamp Programı Açıklandı

Türkiye Futbol Federasyonu'nu temsilen Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, Grassroots Müdürü Nur Mustafa Gülen, FGD ve TFF profesyonelleriyle birlikte UEFA'yı temsilen UEFA Grassroots Mentörü Helen Croft, UEFA Grassroots Komite Üyesi Kenneth Rasmussen ve UEFA Antrenör Eğitimcisi Les Howie toplantılara katıldı.

Toplantılarda 'Antrenör Eğitimi', 'Kulüp Gelişimi', 'Okullarda Futbol', 'Esnek ve Farklı Oyun Formatları', 'Futsal', 'İnsan Kaynağı' gibi konularda mevcut durum değerlendirmesi yapıldı. Ayrıca, Türkiye Futbol Federasyonu ile UEFA arasında gerçekleştirilebilecek iş birlikleri ve yeni çalışmalar konusunda fikir alışverişi yapıldı.

UEFA yetkilileri, Grassroots futbolunun gelişimi ve ülke futbolunun genel olarak daha iyi bir seviyeye taşınması amacıyla pazarlama ve dijital alanlarda sağlanabilecek destekleri değerlendirdi. Hukuk, Kadın Futbolu ve Sürdürülebilirlikten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Şafak Müderrisgil ile de bir araya gelindi.

Toplantıların ardından Genel Sekreter Av. Taner Senseven ve Sportif İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Aztopal, UEFA heyetine teşekkür ederek her bir üye için özel olarak tasarlanmış A Milli Takım formalarını takdim etti. 

UEFA yetkilileri TFF'yi ziyaret etti

Kaynak: İHA