Yalova’nın Altınova ilçesinde, 24 Ocak 2023 tarihinde kayalıklardan düşerek ölen Semiha Sözer’in cinayete kurban gittiği belirlendi.

Eyüpsultan'da Maden Sahasında Araç Şarampole Uçtu : 2 Yaralı Eyüpsultan'da Maden Sahasında Araç Şarampole Uçtu : 2 Yaralı

Eşini 20 metrelik uçurumdan ittiği iddiasıyla gözaltına alınan E.N.S., tutuklandı. Alınan bilgilere göre, olay Soğuksu köyü Ballıkaya mevkiinde gerçekleşti. 34 yaşındaki Semiha Sözer, eşi E.N.S. ile birlikte çıktığı kayalıklardan düşerek hayatını kaybetmişti. E.N.S., ifadesinde fotoğraf çekmek için kayalıklara çıktıklarını söylemişti.

Çelişkili Beyanları Şüphe Uyandırdı

Olay yerinde jandarma tarafından yapılan incelemeler ve E.N.S.’nin çelişkili beyanları, olayın kaza veya intihar olmadığı yönünde şüphe uyandırdı. Adli makamların izniyle, şüpheli E.N.S. hakkında teknik ve fiziki takip başlatıldı.

Özel Ekip 15 Ay Boyunca Çalıştı

Yalova İl Jandarma Komutanlığı tarafından oluşturulan özel ekip, 15 ay boyunca her türlü iz, delil ve emareyi değerlendirerek çok yönlü ve titiz bir çalışma yürüttü. Bu süreçte olayla ilgili şüpheli durumların ortaya çıktığı belirlendi.

Uzman Heyet İnceleme Yaptı

Cumhuriyet Savcılığına yapılan teklif ve koordinasyon sonucunda, ülke çapında uzman akademisyenlerden oluşan bir heyet bilirkişi olarak görevlendirildi. Elde edilen bilgiler ışığında, olayın intihar veya kaza sonucu olmadığı, Semiha Sözer’in itilerek öldürüldüğü kanaatine varıldı.

Tutuklandı

E.N.S., “Eşe Karşı Kasten Öldürme” suçundan gözaltına alındı ve sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı. Semiha Sözer ise ölümünün ardından Orhangazi Hamzalı köyüne defnedildi.

Kaynak: İHA