Hindistan'da bir kamyon sürücüsü, hurdaya çıkarılan bir yolcu uçağının gövdesini taşıma girişiminde bulunurken köprünün altında sıkışarak trafik felaketine neden oldu. Air India Havayolları'na ait hurdaya çıkan uçak, Bihar'daki bir köprüde sıkışarak dakikalarca çıkarılmayı bekledi.

Air India Yolcu Uçağı Köprü Altından Geçemedi

Hindistan’da yaşanan olayda, kamyon sürücüsü köprünün yüksekliğini hesaba katmadan Air India Havayolları'na ait hurdaya çıkan yolcu uçağının gövdesini taşıma denemesinde başarısız oldu. Bihar'da bulunan köprü altında sıkışan kamyon, trafik felaketine neden oldu. Uçak, geçtiğimiz yıl Andra Pradesh’in Bapatla bölgesindeki bir köprüde de benzer bir durum yaşamıştı.

Donald Trump: Görevde olsaydım ne İsrail'e saldırı ne Ukrayna'da savaş olurdu Donald Trump: Görevde olsaydım ne İsrail'e saldırı ne Ukrayna'da savaş olurdu

Bir iş adamı tarafından açık arttırmada satın alınan uçağın köprü altında sıkışması, çevredeki trafikte aksaklıklara sebep oldu. Uçak, Hindistan'ın Mumbai kentinden Assam'a taşınırken kamyonun başarısız denemesi, olay yerindeki insanları ve sürücüleri çıkarılma sürecine yardım etmeye yönlendirdi.

Benzer Durum Geçmişte de Yaşanmıştı

Geçtiğimiz yıl Andra Pradesh bölgesindeki bir köprüde yaşanan benzer bir olayda, kamyonla taşınan bir yolcu uçağı gövdesi köprü altında sıkışmıştı. 

Paris’teki Uçak İnişinde Kaçak Yolcu Bulundu! Paris’teki Uçak İnişinde Kaçak Yolcu Bulundu!

Kaynak: İHA