MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, UEFA'nın milli futbolcu Merih Demiral'a verdiği cezaya sert tepki gösterdi. Bahçeli, A Milli Futbol Takımı'nın Hollanda maçına çıkmaması gerektiğini belirtti.

Bahçeli'den Sosyal Medya Üzerinden Açıklama

Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, UEFA'nın Merih Demiral'a verdiği iki maç men cezasını "skandal" olarak nitelendirdi. Bahçeli, "UEFA’nın, Türkiye-Avusturya futbol müsabakasında attığı golden sonra Bozkurt işaretini haklı gurur ve sevinç içinde paylaşan Milli Futbolcumuz Merih Demiral’la ilgili aldığı iki maç men cezası, üstelik itiraz yolunun kapatılması tasvibi ve tahammülü imkansız skandal bir karardır" dedi.

"Utanç Duyulacak Bir İlkellik"

Bahçeli, UEFA'nın kararını "ırkçı ve faşizan" olarak değerlendirdi ve Bozkurt simgesinin Türk milletinin onuru olduğunu vurguladı. Bahçeli, "Bozkurt simgesi Türklüğün varoluşsal onuru, geçmişle geleceği buluşturan ortak değeridir. Nitekim bu değere hazımsızlık gösterilmesi Türk milletine beslenen iflah olmaz husumetin ve Türk tarihini karalama rezilliğinin iğrenç bir tezahürüdür" ifadelerini kullandı.

Antalyaspor Brezilyalı Thalisson Kelven da Silva'yı Transfer Etti! Antalyaspor Brezilyalı Thalisson Kelven da Silva'yı Transfer Etti!

"Dünya Futboluna Kara Leke"

UEFA'nın kararının dünya futboluna kara bir leke sürdüğünü belirten Bahçeli, 2024 Avrupa Şampiyonası'na gölge düşürüldüğünü söyledi. Bahçeli, "UEFA, bazı ülkelerin futbolcularıyla ilgili verdiği benzeri kararlarda oldukça geniş görüşlü ve hoşgörülü yaklaşmasına rağmen sırayı bir Türk futbolcu aldığında nefretini gizleyememiştir" dedi.

Milli Haysiyet Vurgusu

Bahçeli, A Milli Futbol Takımı'nın Hollanda maçına çıkmaması gerektiğini belirterek, "UEFA laçka kararından vazgeçmezse Hollanda’nın sahada tek başına bırakılması ve A Milli Futbol Takımımızın Türkiye’ye dönüşü milli haysiyetimize en uygun seçenek olacaktır" ifadelerini kullandı.

"Merih Demiral'ın Yanındayız"

Bahçeli, Merih Demiral ve milli futbolculara destek vererek, "Merih evladımızın ve bütün milli futbolcularımızın sonuna kadar yanındayız. Biriz, beraberiz, hep birlikte Türkiye’yiz, Türk milletiyiz" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi