Portekiz'in efsane golcüsü Cristiano Ronaldo, EURO 2024 öncesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, takımının turnuvayı kazanmayı hak ettiğini ve tüm Portekiz halkıyla birlikte bu hayali kurduklarını ifade etti. Ronaldo, "Bu jenerasyonun bu büyüklükte bir turnuvayı kazanmayı hak ettiğine inanıyorum. Takım olarak tüm Portekiz halkıyla birlikte kupanın hayalini kuruyoruz. Adım adım ilerlemeli, ana odaklanmalı, sakin olmalı, şu ana kadar yaptığımız gibi çalışmalı ve bunun mümkün olduğuna inanmalıyız. Bu kısa bir turnuva ama takım hazır." dedi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Avcı Ruzomberok maçı 11'ini şekillendiriyor Trabzonspor Teknik Direktörü Avcı Ruzomberok maçı 11'ini şekillendiriyor

Taraftarlar Çok Etkileyiciydi

39 yaşındaki Ronaldo, taraftarların desteği için teşekkür ederek, "Taraftarlar çok etkileyici. Sanki Portekiz'deymişiz gibi hissettiriyorlar. Havaalanından otele kadar yollar Portekizliler ile doluydu, bu çok güzeldi." şeklinde konuştu.

Önemli Olan Turnuvaya İyi Başlamak

Altıncı kez Avrupa Şampiyonası'nda boy gösterecek olan tecrübeli futbolcu, "Önemli olan turnuvaya iyi bir başlangıç yapabilmek. Kendimi hazır hissediyorum. Futbolu seviyorum, rekorlar bir amaç değil, sonuçtur. Doğal olarak ortaya çıkarlar. Bu benim altıncı turnuvam olacak. En önemlisi, bundan en iyi şekilde keyif almak, iyi oynamak ve takımın kazanabileceğinden emin olmak. Özellikle maçlardan önce hissettiğiniz midenizdeki o karıncalanma hissi ve kaygı hali her zaman olacak. Bunu hissettiğim için mutluyum, hissetmediğimde pes edip durmak daha iyi. Şu an motivasyonum iyi ve takımı oldukça sakin görüyorum." ifadelerini kullandı.

Turnuvanın En Çok Gol Atan Futbolcusu

EURO 2016'da Portekiz ile şampiyonluk yaşayan Ronaldo, EURO 2020'de ise gol kralı oldu. Yıldız futbolcu, organizasyon tarihinin en çok maça çıkan (25) ve en fazla gol atan (14) oyuncusu ünvanlarını da elinde bulunduruyor. Portekiz, EURO 2024'teki ilk maçına 18 Haziran Salı günü TSİ 22.00'de Çekya karşısında çıkacak. Gruptaki ikinci hafta karşılaşmasında ise Portekiz ile Türkiye, 22 Haziran Cumartesi günü TSİ 19.00'da karşılaşacak.

Kaynak: İHA