Dilara Koçak Kimdir? Kaç Yaşında? Evli Mi? Nereli? Dilara Koçak Kimdir? Kaç Yaşında? Evli Mi? Nereli?

Antalya, Kurban Bayramı tatilinde otellerdeki yüzde 100 doluluk oranıyla adeta hareketliliğin zirvesine çıktı. İşte, tatilin detayları ve sektör temsilcilerinin değerlendirmeleri...

Yüksek Doluluk Oranlarıyla Rekor Bayram Tatili

Antalya, bu yıl Kurban Bayramı tatilinde unutulmaz bir hareketlilik yaşadı. Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Kaan Kavaloğlu, 9 günlük tatilde otellerin yüzde 100'e yakın doluluk oranına ulaştığını belirtti.

Turist Akını ve Talep Artışı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) verilerine göre, bayram sürecinde 10 milyon insan tatil için yola çıktı. Kavaloğlu, özellikle Avrupa'da yaşayan Türklerin ve yabancı misafirlerin yoğun ilgisiyle 5 milyonun üzerinde yabancı turistin Antalya'yı tercih ettiğini ifade etti.

Avrupa Futbol Şampiyonası ve Turizme Katkı

Kavaloğlu, Avrupa Futbol Şampiyonası'nın etkisiyle Alman turistlerin öne çıktığını ve bu dönemde Avrupa'da yaşayan Türklerin de tatil için Türkiye'yi tercih ettiğini vurguladı. Türkiye'nin turizm hedeflerine hızla ilerlediğini dile getirdi.

Tatilcilerin Tercihi: Antalya

TÜRSAB Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Rıza Perçin, Antalya'nın yüksek doluluk oranlarıyla son 10 yılın en yoğun turizm günlerini yaşadığını belirtti. Antalya Havalimanı'nda yapılan uçak rekorlarıyla da tatilin ne denli yoğun geçtiğini gözler önüne serdi.

Kaynak: AA