Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)'in yayınladığı resmi verilere göre, Türkiye’nin İsrail’e silah ihracatı 2024 yılında da devam ediyor.

İsrail’e Silah İhracatı

Ocak 2024 itibariyle Türkiye, Gazze’de mazlumları hedef alan İsrail’e barut, patlayıcı maddeler, ateş alıcı maddeler, mühimmat, silah ve parçaları ihraç etmeye devam etti. Bu durum, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına karşı tepkileri artırıyor.

Gazze’deki Durum

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 14 bin 280’i çocuk, 9 bin 340’ı kadın olmak üzere 32 bin 333 Filistinli şehit edildi, 74 bin 694 kişi yaralandı. İsrail, sivil yerleşim yerleri, hastane, okul ve yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı barınakları hedef alarak, halkı açlığa mahkum ediyor.

Antalya’daki Teleferik Kazası: Kurtarma Anları Kamerada Antalya’daki Teleferik Kazası: Kurtarma Anları Kamerada

Türkiye’deki Tepkiler

Türkiye’de özellikle Saadet Partisi, İsrail ile işbirliğinin derhal kesilmesi için sık sık iktidara çağrıda bulunuyor. Ancak iktidar, bu çağrılara sessiz kalarak yaşanan zulmü sadece kınıyor. Bu süreçte Türkiye’den İsrail’e gemiler gitmeye devam ediyor ve gemilerin içinde giden malzemeler, İsrail’e adeta destek olur nitelikte.

Kaynak: Haber Merkezi