Türkiye Cumhuriyeti ile Hollanda Krallığı arasındaki dostluğun 100. yılı, Denizli Pamukkale bölgesindeki Hierapolis Antik Kenti Tiyatrosu'nda 26 Mayıs 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek büyük bir konserle kutlanacak. Bu özel etkinlikte, iki ülkenin oda orkestraları birlikte sahne alarak eşsiz bir müzik ziyafeti sunacak.

"Dünyaca Ünlü Orkestra Üyeleri Bir Arada"

Dünyanın en önemli klasik müzik orkestralarından biri olan Hollanda’nın Kraliyet Concertgebouw Orkestrası üyelerinden oluşan Concertgebouw Oda Orkestrası ile Başkent Üniversitesi Orkestra Akademik Başkent’in seçkin üyeleri, Denizli'de ortak bir konser verecek. Bu anlamlı konser, Pamukkale Filarmoni Derneği'nin Hollanda Krallığı Ankara Büyükelçiliği, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Denizli Valiliği işbirliği ile düzenlenecek.

"Pamukkale Filarmoni Derneği'nin Katkılarıyla"

Pamukkale Filarmoni Derneği, 2021 yılında kurulmasından bu yana büyük ilgi gören etkinlikler düzenleyerek şehrin kültür ve sanat hayatına katkı sağlıyor. Dernek, bugüne kadar 21 konser, 1 söyleşi ve 1 minikler piyano festivali organize etti. Bu büyük konser de, iki ülkenin dostluğunu pekiştirecek ve Denizli'nin tanıtımına önemli bir katkı sağlayacak.

Adıyaman'da 2 Bin Yıllık Tarihi Kale Ziyaretçilerini Bekliyor Adıyaman'da 2 Bin Yıllık Tarihi Kale Ziyaretçilerini Bekliyor

"Seçkin Sanatçılar Sahne Alacak"

Konser, Başkemancı Michael Waterman liderliğinde; kemanda Niek Baar ve soprano Fenna Ograjensek'in solistliğinde, Orhun Orhon’un şefliğinde gerçekleşecek. J.S Bach’ın Re Majör 3. Orkestra Süiti'nden “Air”, F. Schubert’in Liedleri, E. Elgar’ın Op.20 mi minör Yaylı Çalgılar Serenadı, J.S Bach’ın BWV 1042 Keman Konçertosu, Anton Bruckner’in Locus Iste ve M. Ravel’in M.76 gibi eserler seslendirilecek.

"Büyüleyici Bir Ambiyans"

Sanatseverler tarafından büyük bir merak ve heyecanla beklenen bu konser, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yeni devreye alınan Hierapolis gece aydınlatması ile benzersiz bir ambiyans içinde gerçekleşecek.

Kaynak: İHA