Yunanistan'ın Selanik şehrinde gerçekleştirilen Yıldızlar ve 15 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası'nda Türkiye Halter Milli Takımı sporcuları büyük bir başarı elde etti. Toplam 61 madalya kazanan Türk sporcular, 14 altın, 23 gümüş ve 24 bronz madalya ile göz doldurdu.

Türkiye Halter Milli Takımı'ndan Avrupa'da büyük başarı!

Şampiyonada özellikle dikkat çeken başarı, 15 yaş altı kadın milli haltercilerin takım halinde Avrupa şampiyonluğu kazanması oldu. Yıldız kadın ve erkek takımları da Avrupa ikinciliği elde ederek önemli bir başarıya imza attı.

Türkiye Halter Milli Takımı'ndan Avrupa'da büyük başarı!

Galatasaray Avusturya Kampında Trencin ile Karşılaşacak! Saat Kaçta? Hangi Kanalda? Galatasaray Avusturya Kampında Trencin ile Karşılaşacak! Saat Kaçta? Hangi Kanalda?

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, şampiyonadaki başarılarla ilgili olarak yaptığı açıklamada, 'Türk halterinin geleceği olan sporcularımızın başarısı bizleri gururlandırdı. Organizasyonda madalya kazanan tüm sporcularımızı tebrik ediyorum. Umuyorum ilerleyen yıllarda bu başarımızın üstüne koyarak yolumuza devam edeceğiz' şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA