Diş sağlığı merkezinde dehşet! Güvenlik amiri yardımcısını sopayla döverek öld*rdü Diş sağlığı merkezinde dehşet! Güvenlik amiri yardımcısını sopayla döverek öld*rdü

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Ürfi Çetinkaya'nın liderliğindeki suç örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonda ele geçirilenlerin sergilendiği bir etkinlik düzenledi. Operasyon kapsamında bulunan silahlar, lüks saatler ve altın setler dikkat çekti.

Ulusal ve uluslararası alanda uyuşturucu ticareti ve silahlı örgüt kurma suçlarından aranan "Türk Escobar" olarak bilinen Ürfi Çetinkaya'nın liderliğindeki suç örgütüne yönelik operasyon gerçekleştirildi. Çetinkaya'nın, Almanya, Bulgaristan, İspanya, Moritanya, Portekiz ve Yunanistan'da ele geçen 13 ton ve Türkiye'de ele geçen 24 ton olmak üzere toplam 37 ton uyuşturucudan sorumlu olduğu tespit edildi.

Şüphelilerin Yakın Çevresi İncelendi

Şüphelilerin, yakın çevreleriyle birlikte uluslararası uyuşturucu sevkiyatı yaptıkları ve elde ettikleri gelirleri kayıt dışı yollarla Türkiye'ye getirip akladıkları belirlendi. Operasyon kapsamında, şüphelilerin döviz büroları ve şirketler üzerinden yasadışı işlemler gerçekleştirdiği ortaya çıkarıldı.

11 Ülke ile İşbirliği Yapıldı

Operasyon sürecinde MASAK, Gümrük, SGK ve Vergi Denetim Kurulu Müfettişleri ile koordineli olarak 11 ülke ile işbirliği yapıldı. Bu işbirliği sonucunda suç örgütüne yönelik kapsamlı bir operasyon gerçekleştirildi.

44 Kişi Gözaltına Alındı

Operasyon kapsamında Ürfi Çetinkaya'nın oğulları Rüstem Çetinkaya ve Hakan Çetinkaya da dahil olmak üzere toplam 44 kişi gözaltına alındı. Şüphelilere ait çok sayıda mal varlığına tedbir konuldu ve operasyonlarda ele geçirilen silahlar, altınlar ve paralar İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde sergilendi.

Kaynak: İHA