Tokat ve Yozgat'ta Deprem: AFAD hasar ve ihbarları açıkladı Tokat ve Yozgat'ta Deprem: AFAD hasar ve ihbarları açıkladı

Murat Ağırel, Halk TV ekranların İsmail Küçükkaya’nın 26 Mart 2024 tarihli programında Altınok’un mal beyanını eksik yapması konusuyla ilgili gelişmeleri aktardı. Murat Ağırel, programda, “Turgut Altınok’un babadan kalma mal varlığı ile ilgilenmiyoruz. Biz alın teriyle yaşayıp hiçbir şeye sahip olmayan yurttaşlar olarak, ‘Bu kadar servetim var.’ Babadan kaldığını söylüyorsun. Doğrudur. Baba ne iş yapıyor? Bunu araştıracak devletin birimleridir. Rahmetliden kalan arsalar diyorsun. Eyvallah ama beyanının içerisinde samimi olmayan şeyler var. Biz artık varlıksız olarak Dünya’nın en güzel ülkesinde yokluk içerisinde yaşayan bir halkız. Biz alın terimizin, kaynak oluşturulduğumuz vergilerin nereye harcandığını öğrenmek istiyoruz. Bu kadar mal varlığı olan insanların vergi vermemelerini kabul edemiyoruz. Türkiye’de araştırmacı-gazeteci, yazar sıfatını taşıyan insanlar bir şey söylediği zaman onun altında belgeleri olduğunu, verileri olduğunu anlamaları lazım. Sizi mahkemeye vereceğim, soruşturacağım demeleri yanlış” dedi.

AK Parti Ankara Adayı Turgut Altınok Mal Varlığını Açıkladı! Liste Ağızları Açık Bıraktı AK Parti Ankara Adayı Turgut Altınok Mal Varlığını Açıkladı! Liste Ağızları Açık Bıraktı

O ARSAYI AKDENİZ GERÇEK BULMUŞTU 

Bilindiği gibi Murat Ağırel’in iddialarının ardından Turgut Altınok’un aile şirketi tarafından kat karşılığı verilen arsanın Aksu ilçesi Altıntaş Mahallesi’nde olduğunu yazmış ve 20 Mart 2024 Çarşamba günü Akdenizgercek.com.tr’de sözkonusu arsanın 15405 ada 1 parselde yer aldığını kamuoyuna duyurmuştuk. Ramazan Karabulut tarafından yapılan inşaatın bir başka gruba devredilmek istenildiği iddiasını paylaşmıştık. 

Aksu’da akaryakıt istasyonu pazarlığı! Aksu’da akaryakıt istasyonu pazarlığı!

KARDEŞİ BİLE ALTINOK’A DAVA AÇMIŞ

Murat Ağırel, “Antalya’da da 660 dairesi var. Ben Melih Gökçek ile ilgili parsel parsel kitabını yazdım. O kitabı yazarken bana birtakım iddialar gelmişti. Turgut Altınok’un ve abisi Hacı Altınok’un Antalya’da çok büyük arazisi olduğunu, benzin istasyonları olduğunun iddiası gelmişti. Altınok’un mal beyanı gelince bana verilen Antalya’daki malları yok dedim. Bunu araştırdım ve Antalya’da 12 bin metrekarelik arazisi olduğunu buldum. Bu arazide müteahhitte kat karşılığı verilmiş. Buraların sadece vatandaşlık alımı için uygun hale getirildiği iddiası var. Bununla ilgili veriler var mı diye araştırmaya başladım ve tapuyu buldum. Tapunun bütün görsellerini aldım. Daha kat irtifakı oluşmamış 12 bin metrekarenin üzerine 50 binlik bir inşaat alanı yapılmış ve daireler bitmek üzere. Oğlu için de bir akaryakıt istasyonu ayarlamış. Oranın ortağı da bir AKP milletvekili. Bunları yazdım. Daha fazla ne bulurum dediğimde bir mahkeme dosyasına ulaştım. Turgut Bey’in kardeşi Yıldız Altınok mahkemeye vermiş. Demiş ki, ‘Ağabeyimler babamızdan kalan arsaları, taşınmazları eşit şekilde dağıtmadılar. Benden vekalet aldılar, aldıkları vekaleti de iyi niyetli kullanmadılar. İyi niyetli kullanmayarak da benim üzerime olan tapuları kendi üzerine geçirmişler.’ Davaya konu olan 25 arsadan bahsediyoruz. 25 arasının toplamı 100 bin metrekarenin üzerinde. Bunlar beyanda yok. Yıldız Altınok, ‘Bu arsalarda benim de hakkım var. Mahkemeden bunun iptalini istiyorum’ demiş. Mahkeme de bazılarını gerçekten iptal etmiş bazılarını tescil etmiş ve mahkeme sonucu Yargıtay’a taşınmış. Turgut Bey’in beyanında olmayan 25 arsası daha var. İnsanlar her sıkıştığında paravan kullanıyorlar. Mülk Allah’ın değil kardeşim, mülk senin, senin üzerine. Onun vergisini de Türk vatandaşları veriyor.  Mülklere yurttaşlar vergi ödemiş, kendisi ödememiş, gider beyan etmiş. Neyin giderini beyan ettirler. İnşaatları yapanlar kendileri değil, kat karşılığı vermişler. Kat karşılığı veriliyorsa bir gelir olmalı. O gelirin beyanını da vermeli” diye konuştu.

Kaynak: Kamer Durdu