Türk Standardları Enstitüsü (TSE), Türkiye’nin birçok şehrinde iş dünyasının farklı sektörlerinden temsilcilerle bir araya gelmek için başlattığı "TSE-Sektör Buluşmaları Toplantısı"nı Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) gerçekleştirdi.

“TSE ve Antalya OSB, Yeni İş Birlikleri İçin Hazır”

Toplantıda, TSE’nin yakın zamanda faaliyete başladığı hizmet alanları ve gelecek dönemde uygulamaya alacağı projeler hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, TSE ile her türlü iş birliğine hazır olduklarını belirtti. Bahar, “Verdiğimiz hizmetlerin ve sürdürdüğümüz çalışmaların çevreyle uyumlu bir sistemle yapıldığı, doğaya ve doğal kaynaklara minimum düzeyde etkimizin olduğunu Çevre Yönetim Sistemi Belgesini alarak kanıtlamış olduk” dedi.

“Milli Teknoloji Hamlesi ve Yeşil OSB Projeleri Öne Çıktı”

TROY Kart Kullanımı Artıyor! Troy kart nedir? Ne işe yarar? TROY Kart Kullanımı Artıyor! Troy kart nedir? Ne işe yarar?

TSE Başkanı Mahmut Sami Şahin, Türkiye’nin dünya ticaretinin yüzde 80’ini şekillendiren standardizasyon çalışmalarında daha etkili ve belirleyici olması için çalışmaların devam ettiğini belirtti. Şahin, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın ortaya koyduğu Milli Teknoloji Hamlesi vizyonu çerçevesinde, üretimimizde yüksek katma değerli ve ileri teknoloji ürünlerin payını daha fazla artırmayı amaçlıyoruz” dedi.

“Çatılara Özgürlük Projesi ve Yeşil OSB Sertifikasyonu”

Antalya OSB ile başlatılan Çatılara Özgürlük Projesi’ne de değinen Başkan Şahin, “OSB’lerde yenilenebilir enerji kullanımına yönelik çok güzel bir örnek. Biz de TSE olarak, Fotovoltaik Modül Test Laboratuvarımız ile güneş paneli üretiminde Avrupa’da birinci, dünyada dördüncü olan yenilenebilir enerji sektörümüze önemli katkılar sağlıyoruz” dedi.

Kaynak: OSB/Bülten