Eski dergi yazarı E. Jean Carroll'un eski ABD Başkanı Donald Trump'a açtığı "zarar tazminatı" davasının üçüncü duruşması New York'taki Manhattan federal mahkemesinde gerçekleşti. Trump'ın, eşinin annesinin cenaze töreni nedeniyle katılmadığı duruşmada, Carroll'un çapraz sorgusuna devam edildi. Carroll'un avukatları, Carroll'ın itibarının zedelendiğini ve bu durumun düzeltilmesi için dava açtığını savundular.

Tunus'ta Binlerce Gösterici Hükümeti Protesto Etti Tunus'ta Binlerce Gösterici Hükümeti Protesto Etti

Trump'ın avukatı Alina Habba, Carroll'a 2019'da yayınlanan kitabından önceki ve sonraki gelirlerine ilişkin sorular sordu. Carroll'un avukatları tarafından çağrılan tazminat uzmanı Northwestern Üniversitesi Profesörü Ashlee Humphreys, Carroll'ın Trump'a inananlar nezdindeki itibarını medya araçları yardımıyla onarmasının 12,1 milyon dolara mal olabileceğini söyledi. Humphreys, analizinin Carroll'un itibarına ciddi zarar verdiğini iddia etti.

Carroll, itibarının zedelendiğini ve davayı eski statüsünü ve itibarını geri kazanmak için açtığını belirtti. Trump'ın avukatı Michael Madaio ise Carroll'un iddialarını yalanlayana kadar Trump'ın kamuoyu önünde Carroll hakkında hiç konuşmadığını savundu.

Davanın sonunda, Carroll'un itibarını onarması için ne kadar tazminata hak kazanacağına dair karar verilmesi bekleniyor.

Kaynak: İHA