Trendyol Süper Lig'in 30. haftasında Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında Trabzon'da oynanan müsabakada, Fenerbahçe'nin 3-2'lik galibiyetiyle sonuçlanan maçın ardından yaşanan olaylar büyük yankı uyandırdı. Karşılaşma sırasında çok sayıda Trabzonspor taraftarının sahaya girmesiyle birlikte olaylar çıktı.

Gözaltına Alınan 13 Taraftar Mahkemeye Çıkarıldı

Olayların ardından saldırıda bulunan 13 taraftar, kamera kayıtları üzerinden tespit edilerek gözaltına alındı. İki gün süren sorguların ardından, bugün sabah saatlerinde Trabzon Adliyesi'ne getirildiler ve mahkemeye çıkarıldılar.

AKP’nin Tünektepe Sessizliği AKP’nin Tünektepe Sessizliği

"Fenerbahçelilerin Gönlü Olsun Diye Tutuklama Yapıldı"

Mahkeme sonrası tutuklanan Engin Taşkın'ın babası İsmet Taşkın, oğlunun tutuklanmasına büyük tepki gösterdi. Yaşananların kabul edilemez olduğunu belirten Taşkın, "Biz bu olayları onaylamıyoruz. Oğlum 3 gün boyunca gözaltındaydı. Mahkemeye geldik, 3 gün cezalarını çektiler bırakırlar diye düşündük. Tutuklandılar, tepkimizi de gösterdik ama yapacak bir şey olmuyor. Fenerbahçelilerin gönlü olsun diye tutuklama yapıldı" şeklinde konuştu.

"Bu Çocuklar Trabzonspor İçin Saha Gidiyor"

İsyan eden baba Taşkın, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Bundan sonrası artık Trabzonspor'a kalmış bir durum. Bu çocuklar Trabzonspor için sahaya gidiyor. Sahada bu çocuklara yumruk, tekme atan oyuncular ceza almayacaksa bu ülkenin ekmeğini yemesinler."

Kaynak: İHA