Antalyaspor Okçuluk Takımı il şampiyonasında başarılı performans sergiledi Antalyaspor Okçuluk Takımı il şampiyonasında başarılı performans sergiledi

Trabzonspor’un unutulmaz futbolcusu İbrahim Yattara, futbol kariyerine İstanbul’da amatör bir spor kulübü olan Yeniköy 1924 Spor Kulübü’nde devam ediyor. Yattara, yıllarca Trabzonspor’da oynadıktan ve taraftarların sevgisini kazandıktan sonra, amatör ligde yeni bir sayfa açıyor.

Trabzonspor efsanesi İbrahim Yattara futbolu bırakmadı

Yattara, Yeniköy 1924 Spor Kulübü’nde forma giyerken, aynı zamanda diğer futbolculara da eğitim veriyor. Çevreden geçen vatandaşların ilgisi de oldukça yoğun. Yattara’nın futbolculuk kariyerinin yanı sıra, antrenörlük kariyerine de adım atmayı planladığı öğrenildi. 

Futbol benim işim, yeşil sahadan ayrılmak hiç istemiyorum

İbrahim Yattara, “Takım olarak güzel bir sezon geçirmek istiyoruz. Üst lige çıkmak için maçları kazanmamız, galibiyet serisi yakalamamız lazım. Her çıktığımız maçı, final maçına çıkıyormuş gibi oynayacağız. Çünkü mutlaka üst lige çıkmamız lazım. Şampiyonluk yaşamak istiyoruz. Rakiplerimize saygı duyuyoruz. Bugün oynayacağımız maçta inşallah bir sakatlık olmaz ve 3 puan alırız. Bu üçüncü oluyor oynadığım amatör lig takımım. Yeniköy 1924 Spor Kulübü'nde, Muğla Spor ve Ortaköy Spor’da da oynadım. Oynadığım takımların hepsini beğeniyorum. Takımlardaki yöneticiler, hocalar, takım arkadaşlarım olsun hepsi güzel insanlar. Yeniköy 1924 Spor Kulübü'nde, burada gerçekten aile gibiyim, takım arkadaşlarım, hocalarım hepsi bana saygı duyuyor, ben de onlara, burada çok mutluyum. Futbol benim işim, yeşil sahadan ayrılmak hiç istemiyorum' dedi.

Trabzonspor efsanesi İbrahim Yattara futbolu bırakmadı

İnşallah uzun seneler beraber çalışacağız

Kulüp başkanı İbrahim Duman da, 'Yattara'yı ikna etmek zor oldu. İkna etmemizin en büyük sebebi de futbolu şu an amatör ligde lider konumdayız, zaten bizim hedefimiz 3. lig, onun için elimizden geleni yapacağız. Gençlere bir şeyler katacağını düşündüğü için bizim teklifimizi de kabul etti. Çok mutluyuz onun gibi bir starın bizim takımımızda olduğu için. Hocalarımıza, futbolcu kardeşlerimize emek verdi, başarımıza başarı kattı. Onun bu takım üstündeki başarısı çok yüksek. Bizi ailesi gördüğü için burada, ne para ne pul başka açıklaması yok. Yeniköy’de her yerinde Yattara'yı konuşuyorlar, büyük bir sevinç getirdi. Takımda her oyuncuya dokunuyor, genç kardeşlerimizi spora teşvik ediyor. İnşallah uzun seneler beraber çalışacağız' diye konuştu.

Kaynak: İHA