19. Yüzyılın kapılarını aralayan dekoru ve kostümleriyle ‘Tosca’ operası, 26 Mart Salı akşamı saat 20.30’da Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB) sahnesinde tekrar sahnelenecek.

Mersin'de Uluslararası Çocuk Festivali Coşkusu Devam Ediyor Mersin'de Uluslararası Çocuk Festivali Coşkusu Devam Ediyor

‘Tosca’ Operası Hakkında

Dramatik opera denince ilk akla gelen eserlerden biri olan ‘Tosca’, ölümsüzleşen müziğiyle kulaklarda iz bırakıyor. 1800’lü yılların Roma’sında geçen opera eserinin dekor ve kostüm tasarımı Gülden Sayıl’a, ışık tasarımı Mustafa Eski’ye ait.

Oyuncu Kadrosu ve Ekip

‘Tosca’ operası, Yiğit Günsoy’un rejisi ile sahnelenirken, Antalya DOB Orkestrası’nı ünlü İtalyan Orkestra Şefi Lorenzo Castriota yönetecek.

Operanın prömiyerinde Tosca rolünü Bilge Yılmaz, Cavaradossi rolünü M. Burak Pektaş, Scarpia rolünü Umut T. Akça, Angelotti rolünü M. Yunus Yıldız, Sagrestano rolünü Taner Ölçen, Spoletta rolünü Dağhan Ergün, Sciarrone rolünü Toygarhan Atuner seslendirecek.

Antalya Devlet Opera ve Balesi Korosu’nun Koro Şefliğini Mahir Seyrek üstlenirken, eserin Başkemancısı Orkestra Sanatçısı Fahrettin Arda olacak. Eserde Çocuk Korosu Şefliğini Sinem E. Ulusoy üstleniyor.

Bilet Bilgileri

26 Mart 2024 Salı akşamı saat 20.30’da sahnelenecek ‘Tosca’ operasının biletleri, Antalya Devlet Opera ve Balesi gişeleri ve internet üzerinden satışa sunulmuştur. Biletler, Antalya Opera ve Balesi Gişesi’nden hafta içi ve Cumartesi günleri 10.00-18.00 saatleri arasında, temsil günleri temsil bitiş saatine kadar, Cumhuriyet Meydanı Gişesi’nden her gün 08.30-20.00 saatleri arasında temin edilebilir.

Kaynak: Antalya Devlet Opera ve Balesi/Bülten