Fatih Karagümrük, Süper Lig'in 34. haftasında Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda Antalyaspor'u 4-1 mağlup ederek önemli bir galibiyet aldı. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, takımının performansını değerlendirdi. Kafkas, maçta yaşanan stres ve gerginliklere rağmen galibiyetin önemini vurgulayarak, "Her maç final havasında geçiyor. Bu maçta istediğimiz oyunu sergileyemesek de sonuç bizim için önemliydi. Özellikle pres gücümüz yüksekti ancak bazı pozisyon hataları yaptık. Ancak sonuçta kazanmak bizim için çok önemliydi. Kalan 4 maçımızdan 2 tanesini alıp ligde kalacağımıza inanıyorum" dedi.

Alex de Souza Antalyaspor tesislerini inceledi Alex de Souza Antalyaspor tesislerini inceledi

Pozisyon Hataları ve Oyun Planı Değişikliği

Maçta yaşanan bazı pozisyon hatalarına da değinen Kafkas, takımın pres gücünün yüksek olmasına rağmen istenilen performansı sergileyemediklerini belirtti. Sakat oyuncuların dönüşüyle birlikte planlarını değiştirdiklerini ifade eden Kafkas, kontrolü rakibe bırakıp oyunu yönlendirmeye çalıştıklarını söyledi. Ancak bu planın tam olarak işe yaramadığını ve maçın zorlu geçtiğini dile getirdi.

Gelecek Maçlar ve Lig Durumu

Kafkas, gelecek hafta deplasmanda oynayacakları Kayserispor maçı hakkında da konuştu. Takım olarak son haftalarda bir yükseliş içinde olduklarını belirten Kafkas, bu performanslarını sürdürerek her maçı kazanabilecek bir güce sahip olduklarını ifade etti. Ligdeki puan durumunu da değerlendiren Kafkas, 37-38 ve 40 puan aralığının tehlikede olduğunu ve takım olarak ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Kaynak: İHA