Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Hazine mülkiyetinde bulunan HES Hacılar Elektrik Sanayi ve Ticaret AŞ ile Erciyes Çelik Halat Tel Sanayi AŞ'nin paylarını satışa çıkardı. İhale ilanları Resmi Gazete'de yayımlandı.

HES Hacılar Elektrik Sanayi AŞ'nin Satışı

TMSF, Hazine mülkiyetinde bulunan HES Hacılar Elektrik Sanayi AŞ'ye ait yüzde 100 oranındaki hisseleri satışa sunuyor. Bu hisseler, toplamda 0,01 kuruş nominal değerli 30 milyar adet hisseyi kapsıyor. Satış bedeli ise 22 milyar lira olarak belirlendi.

Boyçelik Metal AŞ'nin Payları da Satışta

Boyçelik Metal AŞ'nin Hazine mülkiyetinde bulunan yüzde 27,49 oranındaki hisseleri de ihale ile satışa çıkıyor. Bu hisseler, 1 lira nominal değerli 21 milyon 993 bin 325 adet Erciyes Çelik Halat Tel Sanayi AŞ payını içeriyor. Satış bedeli olarak 22 milyar lira belirlendi.

İhale Detayları

İhale için katılım teminatı 1 milyar lira olarak belirlenmiş durumda. İhaleye katılmak isteyenler, 26 Ağustos saat 16.30'a kadar teklif verebilecekler. İhale, 28 Ağustos saat 10.00'da gerçekleştirilecek.

BMD Menkul Değerler AŞ'nin Payları da Satışta

TMSF, ayrıca Hazine mülkiyetinde bulunan yüzde 100 oranındaki Bizim Menkul Değerler AŞ (BMD Menkul) paylarını da satışa çıkardı. İhale, kapalı teklif isteme ve açık artırma yöntemlerinin birlikte uygulanmasıyla gerçekleştirilecek.

Adana Feke'de Lavanta Festivali bu yıl yapılmayacak Adana Feke'de Lavanta Festivali bu yıl yapılmayacak

BMD Menkul'ün Hazine mülkiyetinde bulunan 1 lira nominal değerli 25 milyon adet hisse, 380 milyon lira muhammen bedel üzerinden satışa sunuluyor. Bu ihaleye katılım teminatı ise 19 milyon lira olarak belirlendi. İhaleye katılmak isteyenler, 12 Ağustos saat 16.30'a kadar teklif verebilecekler ve ihale 13 Ağustos saat 10.00'da yapılacak.

İhale Tarihleri ve Katılım Şartları

İhaleler için belirlenen tarihler ve katılım şartları şu şekilde:

 • HES Hacılar Elektrik Sanayi AŞ ve Boyçelik Metal AŞ İhaleleri:

  • Teklif Verme Süresi: 26 Ağustos saat 16.30
  • İhale Tarihi: 28 Ağustos saat 10.00
  • Katılım Teminatı: 1 milyar lira
 • BMD Menkul Değerler AŞ İhalesi:

  • Teklif Verme Süresi: 12 Ağustos saat 16.30
  • İhale Tarihi: 13 Ağustos saat 10.00
  • Katılım Teminatı: 19 milyon lira
Kaynak: Haber Merkezi