Köy korucuları ne kadar maaş alıyor? Köy korucusu olma şartları neler? Köy korucuları ne kadar maaş alıyor? Köy korucusu olma şartları neler?

Ticaret Bakanlığı, simit fiyat tarifeleri üzerinde etkili bir adım atmaya hazırlanıyor. Artık, yeni tarifelerin oluşturulması ve değiştirilmesi sürecinde, Bakanlık görüşünün alınması zorunlu hale getiriliyor. Yapılan düzenleme ile birlikte, hazırlanan tarifelere Bakanlık olumsuz görüş verirse, yeni tarifelerin yürürlüğe girmesi için gerekli olan tekrar görüş alma süreci başlatılacak.

Tavuk Eti İçin Flaş Karar

Ticaret Bakanlığı, tavuk eti ihracatında yeni bir karar alarak sektörde önemli bir sınırlama getirdi. Yapılan açıklamada, Tarım ve Orman Bakanlığı başta olmak üzere ilgili resmi ve sektörel kuruluşlar ile yapılan istişareler sonucunda tavuk eti ihracatının sınırlandırılmasına karar verildiği belirtildi. Buna göre, 1 Mayıs 2024 tarihinden 31 Aralık 2024 tarihine kadar aylık bazda en fazla 10 bin ton tavuk eti ihracatı yapılacak ve toplamda ise bu yıl sonuna kadar 80 bin ton ile sınırlı kalacak.

Kaynak: Haber Merkezi