CHP Genel Başkanı Özgür Özel Ahmet Necdet Sezer'i ziyaret etti CHP Genel Başkanı Özgür Özel Ahmet Necdet Sezer'i ziyaret etti

Eski milletvekili ve emekli yarbay Tevfik Diker, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada beraat etti.

Diker'in Savunması ve İddialar

Diker'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle Ankara 65. Asliye Ceza Mahkesi’nde yargılandığı belirtildi. Savunmasında, sosyal medya hesaplarının kendisine ait olmadığını belirten Diker, hesapların kumpas ve komplo olduğunu ileri sürdü. Ayrıca, husumetlilerinin büyük bir seferberlik içinde olduğunu ve kendisine yönelik olumsuz algı oluşturmaya çalıştıklarını ifade etti. Diker, aynı zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine tedavi sürecinde özel ilgi gösterdiğini ve ona hakaret etmesinin söz konusu olmadığını vurguladı.

Mahkeme Kararı ve Gerekçesi

Mahkeme kararında, sanığın sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımların kendisine ait olmadığını savunduğu belirtildi. Tanık ifadeleri incelendiğinde, hesabın Diker'e ait olabileceğini düşündüren herhangi bir somut delil bulunamadığı ifade edildi. Bu nedenle, atılı suçun sanık tarafından işlendiğine dair kesin, hükme esas ve inandırıcı delil elde edilemediği gerekçesiyle Tevfik Diker'in beraatine karar verildi.

Kaynak: ANKA