Tesla'nın güncellenen Model 3 aracı, Avustralya'da güvenlik standartlarını karşılamadığı için satışları durdurdu. Yenilenen model, geçtiğimiz aylarda beklenen güncellemelerle birlikte Avrupa'da satışa sunulmuştu. Dış tasarımdaki değişikliklerle aerodinamik yapısı güçlenen ve menzili artan bu model, özellikle iç mekandaki önemli değişikliklerle dikkat çekmişti.

Mersin'de Engelsiz Biberiye Tarlası Projesi! 100 fidan toprakla buluştu Mersin'de Engelsiz Biberiye Tarlası Projesi! 100 fidan toprakla buluştu

Ancak Avustralya'da zorunlu olan arka koltuklarda çocuk koltuğu bağlama aparatının bulunmaması nedeniyle satışlar ve sevkiyatlar askıya alındı. Tesla, müşterilere yapılan açıklamada, "Model 3'ün Avustralya'daki teslimatlarının 17 Ocak 2024 mesai bitiminden itibaren durdurulacağını üzülerek bildiririz. Sorunun çözümü için yetkililerle görüşmeler devam ediyor ve ilgili makamlarla yakın işbirliği içinde çalışıyoruz. Bu değişiklikler, teslimatlarda gecikmelere yol açacak. Önümüzdeki hafta teslimatlara yeniden başlamayı umuyoruz" denildi. Teslim edilen araçların geri çağrılıp çağrılmayacağı ise henüz belirsizliğini koruyor.

Kaynak: Haber Merkezi