Mersin'de bankacılıktan arıcılığa başarı hikayesi: 3-5 Kovan 250'ye çıktı Mersin'de bankacılıktan arıcılığa başarı hikayesi: 3-5 Kovan 250'ye çıktı

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, ABD'deki Model Y otomobillerinin fiyatlarını bin dolar artırdı. Şirketin resmi websitesinde yer alan bilgiye göre, Model Y'nin temel varyantı 44.990 dolardan satışa sunulurken, uzun menzilli ve performans varyantları ise sırasıyla 49.990 dolar ve 53.490 dolar olarak fiyatlandırıldı.

Tesla'nın Üretim Kararı ve Piyasa Koşulları

Tesla'nın bu fiyat artışını 23 Nisan'da, Çin'deki fabrikasında otomobil üretimini azaltma kararı almasıyla gerçekleştirdiği belirtiliyor. Bloomberg'in konuya yakın kaynaklara dayandırdığı habere göre, Tesla düşen talep ve güçlü rekabetin etkileriyle boğuşurken Çin'deki fabrikasında üretim azaltma kararı almıştı.

Tesla'nın Çin'deki Üretim Stratejisi

Tesla'nın Çin'deki fabrikasında üretim azaltma kararı aldığına dair detaylar, şirket yetkililerinin mart ayının başlarında Şangay'daki fabrika çalışanlarından haftada beş gün çalışmalarını istemesiyle ortaya çıkmıştı. Ayrıca, Çin'de üretilen Model Y spor arazi aracının ve Model 3 sedan aracının üretiminin azaltılması talep edilmişti.

Kaynak: Haber Merkezi