Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, TV5 televizyonu'nda katıldığı 'Gündem Türkiye' programında önemli açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu, sağlık sorunları nedeniyle genel başkanlık görevinden ayrılacağını duyurdu. Normalde Ekim ayında yapılması planlanan kongrenin ise öne çekileceğini belirtti.

Koçarlı'da sağlıksız ekmek skandalı! AKP'li belediyeye ait harabe fırında ekmek üretilmiş Koçarlı'da sağlıksız ekmek skandalı! AKP'li belediyeye ait harabe fırında ekmek üretilmiş

'Sağlığım Artık Bu Görevi Yerine Getirmeme İzin Vermiyor'

Karamollaoğlu, sağlık durumuyla ilgili olarak, 'Bugün buraya gelirken de sizler de beraber olduğumuz zaman farkına varıyorsunuz. Artık sağlığım bu görevi yerine getirmeme izin vermiyor. Şu seçim döneminde ben sadece dört yere gidebildim. Bu bir genel başkan için ciddi bir eksiklik. Bunu gitmek istemediğimden değil, sağlığım müsaade etmediği için gidemedim' şeklinde konuştu. Hastanede geçirdiği bir haftalık süreçte serum aldığını ve şu anda biraz toparlandığını belirtti ancak sağlığının geçici bir toparlama olduğunu ifade etti.

Olağanüstü Kongre Öncesi Hazırlıklar Sürüyor

Genel başkanlığı bırakacak olmasıyla ilgili gelişmelerin ardından, Saadet Partisi'nin olağanüstü kongre sürecine odaklandığı belirtiliyor. Karamollaoğlu, kongre tarihinin henüz kesinleşmediğini belirtirken, 'Ekim ayı bana biraz uzun bir süre gibi geldi. Bundan dolayı da arkadaşlarımıza hazırlıklarını yapmalarını, bizim Ekim ayından önce olağanüstü kongre yapmamızın daha uygun olacağını söylemiştim' dedi. Teşkilat mensuplarıyla sürekli iletişim halinde olduklarını ve kendilerine bilgi verileceğini ekledi.

Genel Başkan Adaylarının Belirlenmesi

Saadet Partisi lideri, yeni genel başkan adaylarının belirlenmesiyle ilgili olarak teşkilatlardan gelen kanaatleri alacaklarını ve isim tekliflerini değerlendireceklerini belirtti. Şu ana kadar herhangi bir genel başkan adayının belirlenmediğini vurgulayan Karamollaoğlu, 'Biz teşkilatlarımızdan gelen isimleri tasnif ettikten sonra öne çıkanların bir defa daha müzakeresini yapacağız' dedi. Siyasetten çekilme gibi bir düşüncesi olmadığını, yeni genel başkanın da hem tabanın hem de çalışanların desteğiyle güzel bir performans ortaya koyacağını belirtti.

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın'dan Çarpıcı Açıklama Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın'dan Çarpıcı Açıklama

Kaynak: Haber Merkezi