29 gündür tutuklu bulunan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz için özgürlük talepleri devam ederken tutuksuz yargılamayla ilgili süreç uzamaya devam ediyor. Son mahkemenin tenzip zaptı kararı hâlâ bekleniliyor.

Antalya nöbetçi eczane 19 Mayıs 2024 Pazar Antalya nöbetçi eczane 19 Mayıs 2024 Pazar

Teleferik kazasında Mesut Kocagöz'ün davasında son durum ne?

Antalya’da 12 Nisan 2024’te meydana gelen ve bir kişinin hayatını kaybetmesine, 17 kişinin de yaralanmasına neden olan Tünektepe Teleferik Tesisleri’ndeki kaza sonrasında, ANET eski Genel Müdürü ve Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün tutuklanması gündeme geldi. Kocagöz, 14 Nisan 2024 Pazar akşamı mahkeme kararıyla tutuklandı.

Mesut Kocagöz İtiraz Talebi Reddedildi Mesut Kocagöz İtiraz Talebi Reddedildi

Kocagöz’ün avukatları, verilen karara itiraz etti ancak mahkeme itirazı reddetti. 6 Mayıs 2024 Pazartesi günü çıkan ikinci bilirkişi raporu sonrasında Kocagöz’ün avukatları, tutukluluk haline itiraz ederek serbest bırakılması talebinde bulundu. 7 Mayıs 2024 Salı günü, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan 36 sayfalık iddianame, 6. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sunuldu. İddianamede, tutuklu bulunan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün asli kusurlu olduğu belirtildi ve 27 yıl hapis cezası talep edildi.

BU HAFTA ÇIKMASI BEKLENİYOR 

Aynı gün, Antalya Adliyesi Nöbetçi Ceza Hakimliği’nde görülen duruşmada, Kocagöz’ün tutukluluk haline itirazı bir kez daha reddedildi. Kocagöz’ün avukatları, verilen kararın tenzip zaptının çıkmasını bekleyerek, durumu değerlendireceklerini ve itirazda bulunacaklarını belirtti. Müdafilerinden alınan bilgilere göre bu hafta içi perşembe ve cuma günü tenzip zaptının ulaşması bekleniliyor.

Kaynak: Tayfun Akyatan