Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesinde bir teknik servis, tamire getirilen cep telefonunun bataryasının aniden patlamasıyla sarsıldı. Patlamanın ardından iş yerinde büyük bir panik yaşanırken, olayın güvenlik kamerasına yansıyan görüntüler, dehşet dolu anları gözler önüne serdi.

Teknik Serviste Panik! Telefon Bataryası Patladı

Gebze'de Beton Elektrik Direğine Çarpan Otomobil Kazası: 3 Yaralı Gebze'de Beton Elektrik Direğine Çarpan Otomobil Kazası: 3 Yaralı

Olay, Kanuni Mahallesi'nde bulunan bir teknik serviste öğle saatlerinde gerçekleşti. Bir müşteri, cep telefonunun bataryasını değiştirmek için iş yerine başvurdu. Ancak batarya değişimi sırasında patlama meydana geldi. İş yeri sahibi Mikail Tatar, yaşanan korkunç anları paylaşarak, 'O anki yaşadığımız korku bize yetti zaten. Bana zararı olabilirdi, gözlerime zararı olabilirdi ve onun içerisinde çok zehirleyici bir madde var içerisinde dumanı. İş yerimiz yanabilirdi, siz bunu evde de yaşayabilirdiniz. O yüzden telefonunuzu teknik serviste en iyi şekilde bakımını kontrol ettirerek yapınız. Telefonunuzun bakımını aksatmayın' dedi.

Teknik Serviste Panik! Telefon Bataryası Patladı

Olayda herhangi bir can kaybı veya ciddi hasara yol açılmazken, patlayan cep telefonu bataryası, teknik servislerde ve kullanıcılar arasında güvenlik endişelerini bir kez daha gündeme getirdi.

Başucunda cep telefonu ile uyuyanlar dikkat! Yanında telefonla uyumanın zararları Başucunda cep telefonu ile uyuyanlar dikkat! Yanında telefonla uyumanın zararları

Kaynak: İHA