Olay, Çerkezköy ilçesindeki Veliköy hemzemin geçidinde meydana geldi. Ufuk Özsenoğlu'nun kullandığı 34 TJ 316 plakalı beton mikseri, İstanbul'dan Sofya'ya giden Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) E68 009 numaralı yolcu treniyle çarpıştı. Çarpmanın etkisiyle mikser, tren tarafından sürüklendi ve sürücü Özsenoğlu yaralandı. İhbar üzerine olay yerine sağlık, jandarma, itfaiye ve arama kurtarma ekipleri sevk edildi. Yaralı sürücü, sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesinin ardından özel bir hastaneye sevk edildi.

Kazada hasar alan trenin makinesinin değiştirilerek yolculuğuna devam edeceği bilgisi verildi. İstanbul Sofya seferini yapan yolcu treninde bulunan yaklaşık 80 yolcu güvenli bir şekilde perona alındı ve bekletiliyor. Yolcular arasında yaralanan olmadığı ve sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Türk Escobar Operasyonunda Ele Geçirilenler Sergilendi! Türk Escobar Operasyonunda Ele Geçirilenler Sergilendi!

Trenin tamiri için gerekli işlemler yapılacak ve yolcuların yeniden demiryoluyla seyahatlerine devam edeceği ifade edildi. Trenin tamiri için istasyona doğru hareket ettiği sırada, beton mikseri vinç yardımıyla raylardan kaldırıldı. Uzun süre ulaşıma kapalı olan hemzemin geçit ise tekrar trafiğe açıldı.

Kazayla ilgili soruşturma devam etmektedir.

Kaynak: İHA