Marmaris'te işçilerin üzerine çelik kalıp düştü: 1 öl* 1 yaralı Marmaris'te işçilerin üzerine çelik kalıp düştü: 1 öl* 1 yaralı

Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı, son dönemde uyuştur*cu ve sil*h kaçakçılığına yönelik yürüttüğü çalışmalarda önemli bir başarı elde etti. Şehir genelinde gerçekleştirilen operasyonlarda çok sayıda uyuşt*rucu madde ve sil*h ele geçirildi.

Tekirdağ'ın farklı mahallelerinde yapılan operasyonlarda Jandarma ekipleri etkili çalışmalar yürüttü. Ergene Ulaş Mahallesi'nde, Kapaklı Pınarça Mahallesi'nde, Hayrabolu Karabürçek Mahallesi'nde ve Süleymanpaşa Aydoğdu Mahallesi'nde yapılan aramalarda önemli buluntulara ulaşıldı.

Ele Geçirilenler

Ekipler tarafından yapılan aramalarda çeşitli miktarda uyuşt*rucu madde ve sil*hlar ele geçirildi. Bu kapsamda;

  • Ergene Ulaş Mahallesinde yapılan aramada M.B. isimli şahsın üst aramasında 1 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet şarjör ve 10 adet fişek bulundu.
  • Kapaklı Pınarça Mahallesinde yapılan aramada S.B., A.V. ve F.K. isimli şahısların üzerinde 4 gram bonzai ele geçirildi.
  • Hayrabolu Karabürçek Mahallesinde yapılan aramada M.T. isimli şahsın üst aramasında 15.97 gram bonzai bulundu.
  • Süleymanpaşa Aydoğdu Mahallesi'nde ise T.K. ve A.B. isimli şahısların üst aramasında 10 gram metamfetamin, 1 gram bonzai ve 1 adet sentetik hap ele geçirildi.
  • Topağaç Mahallesinde B.Ö. isimli şahsın evinde yapılan aramada ise 2 kök kenevir bitkisi, 5 gram esrar, 1 gram esrar tohumu, 1 adet tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca, 2 adet tabanca şarjörü, 51 adet mermi, 1 adet esrar öğütücü, 2X2 metre ebatında iklimlendirme çadırı, 2 adet LED aydınlatma, 2 adet vantilatör, 1 adet hava nemlendiricisi, 1 adet termometre, 3 adet varil ve 1 adet ampermetre ele geçirildi.

Tutuklandılar

Toplamda 8 şüpheli, ellerindeki delillerle birlikte gözaltına alındı. Şüphelilerin sorgularının ardından adli makamlara sevk edilmesi bekleniyor.

Kaynak: İHA