Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde gerçekleştirilen bir operasyonda, 9'u kadın olmak üzere toplam 11 kişi yakalandı. Operasyon kapsamında, fuhuş yaptırdığı iddia edilen 2 kişi tutuklanırken, 9 kadının sınır dışı edileceği belirtildi. Yakalanan kadınlar, ifadelerinde Türkiye'ye dadı olarak geldiklerini beyan ettiler.

A W218230 02

Fuhuş Şebekesi Çökertildi

Tekirdağ Çorlu Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Şeyhsinan Mahallesi'ndeki bir rezidansta yabancı uyruklu kadınlara fuhuş yaptırıldığını belirledi. Polis ekipleri, savcılık kararıyla harekete geçerek, rezidanstaki 4 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

Adana'da butiğe kurşun yağdırdılar! Olan mankenlere oldu Adana'da butiğe kurşun yağdırdılar! Olan mankenlere oldu

Fuhşa Zorlanan Kadınlar Kurtarıldı

Operasyon sırasında, fuhuş yaptırdığı öne sürülen İ.Ç. ve K.G. gözaltına alındı. Ayrıca, fuhşa zorlandığı iddia edilen 9 kadın da operasyonla birlikte kurtarıldı. Özbekistan uyruklu kadınlar ifadelerinde, Türkiye'ye çocuk bakıcısı olarak gelmek amacıyla geldiklerini ancak Çorlu'ya getirildikten sonra fuhşa zorlandıklarını öne sürdüler. Kadınlar, yapılan ilk işlemlerin ardından İl Göç İdaresi'ne teslim edilerek sınır dışı edilmek üzere işlemlere başlanacağı belirtildi.

A W218230 01

Şüpheliler Tutuklandı

Operasyon sonrası İ.Ç. ve K.G. adlı şüpheliler, insan ticareti, fuhşa teşvik veya aracılık, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarından tutuklandı.

Kaynak: İHA