İnşaat sektöründe önemli bir aktör olan Kolin İnşaat, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'nın düzenlediği ihalede başarılı oldu ve projeyi üstlendi. 2 Nisan tarihinde gerçekleşen ihalede, Çerkezköy-Kapıkule hattı istasyon binalarının inşası, Kapıkule gar ve gümrüklü alan yenileme işleri, güvenlik sistemleri tesisi, Çorlu dere ıslahı ve etkileşimli demiryolu hattının dere ıslahına uygun yapılması gibi önemli görevler yer alıyor. İhale, pazarlık usulüyle gerçekleştirildi ve 8 firma ihaleye katıldı.

Ayhan Bora Kaplan Davasında Kaçak Gizli Tanık Serdar Sertçelik Macaristan'da Yakalandı Ayhan Bora Kaplan Davasında Kaçak Gizli Tanık Serdar Sertçelik Macaristan'da Yakalandı

Kolin İnşaat Sektörde Yükselişini Sürdürüyor

AKP'nin iktidarı döneminde adını sıkça duyuran Kolin İnşaat, bu başarıyla bir kez daha sektördeki etkisini gösterdi. Şirket, 2011 yılından bu yana Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, TCDD Genel Müdürlüğü ve birçok devlet kurumu ve belediyeden toplamda 59 kamu ihalesi kazandı. Bu ihalelerin toplam sözleşme bedeli ise 29 milyar 125 milyon 678 bin TL'ye ulaşıyor.

Kaynak: Haber Merkezi