Serdar Ortaç neden Ahmet Kaya'ya çatal fırlattı? Serdar Ortaç'tan Şok Açıklama Serdar Ortaç neden Ahmet Kaya'ya çatal fırlattı? Serdar Ortaç'tan Şok Açıklama

TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ankara’da düzenlenen Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) 2023 yılı Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda Birlik Başkanlığı görevini Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a devretmişti. Yücel Yılmaz 31 Mart’ta seçilemediği için görevini 10 Haziran tarihinde yapılacak seçimle yeni başkana devredecek.

Yurtiçi ve Yurtdışında Temsil Faaliyetleri

TBB, belediyeleri hem yurtiçinde hem de yurtdışında temsil etme görevini üstlenmektedir. Bu kapsamda, yerel yönetimler alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlara üyelikler sağlamak, uluslararası ilişkileri desteklemek ve belediyelerin uluslararası ağlara erişimini kolaylaştırmak gibi faaliyetler yürütmektedir.

Ekrem Imamoglu Y Du V Cover.jpg

TBB Yönetiminde Değişim Sinyalleri

Türkiye'deki yerel seçimlerin ardından bütçesi belediyelerden kesilen paylardan oluşan Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) yönetiminde değişim sinyalleri belirginleşiyor. CHP'li belediyelerin başkanı belirleyecek çoğunlukta olduğu belirtilirken, kulislerde, başkanlık koltuğu için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun adının geçtiği iddia ediliyor.

Bursa Buyuksehir Belediye Baskani Bozbey Marmara Belediyeler Birligi Baskani Secildi 1715166160 938 X750

Marmara Belediyeler Birliği’nden Ekrem İmamoğlu’na TBB desteği

Marmara Belediyeler Birliği Başkanlığına seçilen CHP’li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na destek açıklaması yaptı. Başkan Bozbey, "İstanbul 5 yılda ürettiği çözüm kapasitesi, kurumsal altyapısı ve tecrübesiyle Türkiye Belediyeler Birliği’ne de liderlik etme kapasitesine sahip olduğunu kanıtlamıştır." ifadelerini kullandı.

Kaynak: TAYFUN AKYATAN