Tayland'ın başkenti Bangkok'un en büyük çarşılarından biri olan Chatuchak Market'in 'evcil hayvan' bölümünde bugün sabaha karşı meydana gelen bir yangın büyük üzüntüye yol açtı.

Henüz nedeni bilinmeyen yangın, sabaha karşı 04.10 sularında başladı ve kısa sürede pazar yerini kapladı. Yangında mağazalardaki kafeslerde bulunan köpek, kedi, kuş, hamster, yılan ve diğer sürüngenler hayatını kaybetti.

İtalya Parlamentosunda Özerklik Tartışması Yumruklu Kavgaya Dönüştü İtalya Parlamentosunda Özerklik Tartışması Yumruklu Kavgaya Dönüştü

A W224916 01

Binin üzerinde hayvan telef oldu

Yangının kontrol altına alınmasının ardından, Bangkok Valisi Chadchart Sittipunt pazar yerini ziyaret etti ve durumu değerlendirdi. Chadchart, yangın sonucunda yaklaşık yüz dükkanın zarar gördüğünü ve binin üzerinde hayvanın telef olduğunu doğruladı. Yangın sırasında çalışanlar bulunduğu ancak şans eseri yaralanan olmadığı belirtildi.

Tayland’da Hayvan Pazarında Yangın4

Evcil hayvan bölümünün kapatılması çağrısında bulunuldu

Hayvanseverler, ülkenin en büyük ve turistik açık pazarı olan Chatuchak Market'teki evcil hayvan bölümünün kapatılması çağrısında bulundu. Yangının ardından, hayvanların güvenliği ve pazar yerinin yeniden yapılanması konusunda adımlar atılması bekleniyor.

Tayland’da Hayvan Pazarında Yangın2

Tayland’da Hayvan Pazarında Yangın3

Kaynak: İHA