Gündemin 62’inci maddesinde yer alan Kepez’in Kirişçiler Mahallesi’nde 29216 ada 9 parselde bulunan tarım alanının ‘Özel Sosyal Tesis Alanı’na çevrilmesi CHP grubunun evet oyuna karşı, tüm partilerin ret oyuyla reddedildi.

Kepez-8

Oy çokluğu ile reddedilen maddede MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli, “Komisyon raporuna katılmıyoruz. Bu 5 binlik plan. Şu an Kepez Belediyesi meclis üyesinin bilgisi yok. Siz de Kepez Belediye Başkan adayısınız. İlçesine daha öncesinde anlattık. Alt belediyeye dikkat etmek lazımdır dedik ama biz 5 binlik plan yapıyoruz. Ben bunu siyasi nezakete uygun bulmuyorum. CHP’nin de aynı hassasiyeti göstermesini istiyorum” dedi. Senirli’nin söylemine Mesut Kocagöz herhangi bir cevap vermedi.

Döşemealtı-1

Google’a 2,1 Milyar Avro’luk Tazminat Davası Google’a 2,1 Milyar Avro’luk Tazminat Davası

Komisyondan Red, Meclisten Onay!

Antalya Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı Meclisi’nde yer alan 40’ıncı maddede devlet karayoluna paralel olan Döşemealtı ilçesindeki ticaret alanına çevre sağlığını tehdit etmeden basit imalathaneler eklenmesi olumsuz İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na rağmen, oybirliğiyle kabul edildi. 

Oybirliğiyle 

Gündemin 51’inci maddesine Korkuteli ilçesi Kargalık Mahallesi 194 ada 4,5,6,7, ve 8 parsellerin konut alanından ‘Akaryakıt servis istasyonu alanına’ dönüştürülmesi oy birliği le kabul edildi. İtirazların reddedilerek komisyonun uygun bulduğu rapor oy birliği ile kabul edilirken konut alanına akaryakıt ve servis istasyonu yapılmasını önü açıldı.

Kaynak: Kamer Durdu