Mersin'de bulunan Arsinoe Antik Kenti'nde yenileme çalışmaları başladı Mersin'de bulunan Arsinoe Antik Kenti'nde yenileme çalışmaları başladı

Geçtiğimiz yıl İsviçre'nin Zürih kentinde geçirdiği otobüs kazası sonucu yaşam mücadelesi veren ünlü tarihçi Prof. Dr. Özlem Kumrular, hayatını kaybetti. Doğan Kitap tarafından yapılan açıklama ise sevenleri ve akademik camiayı derin bir üzüntüye boğdu.

Tarihçi Prof. Dr. Özlem Kumrular Yaşamını Yitirdi! Özlem Kumrular Kimdir 2

Açıklamayı Doğan Kitap Yaptı

Zürih'te geçirdiği kaza sonrası bir yıldan fazla süredir yaşam mücadelesi veren Prof. Dr. Özlem Kumrular, sonunda aramızdan ayrıldı. Doğan Kitap tarafından yapılan açıklamada, Kumrular'ın kaybının derin üzüntüsü dile getirilirken, sevenlerine ve yakınlarına başsağlığı dileklerinde bulunuldu.

Tarihçi Prof. Dr. Özlem Kumrular Yaşamını Yitirdi! Özlem Kumrular Kimdir 3

Özlem Kumrular Kimdir?

1974 yılında İstanbul'da doğan ve tarih dünyasına önemli katkılarda bulunan Prof. Dr. Özlem Kumrular, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü'nde tamamladı. Yüksek lisansını aynı üniversitenin Tarih Bölümü'nde gerçekleştiren Kumrular, doktorasını ise İspanya'nın Salamanca Üniversitesi'nde tamamladı.

Tarihçi Prof. Dr. Özlem Kumrular Yaşamını Yitirdi! Özlem Kumrular Kimdir 4

İspanya'da eğitim alarak Türk ve Osmanlı tarihi üzerine yoğunlaşan Prof. Dr. Özlem Kumrular, 'İslam Korkusu' ve 'Osmanlı Habsburg Düellosu' gibi önemli araştırma kitaplarıyla uluslararası alanda tanındı. Ayrıca, 'Kösem Sultan' ve 'Haremde Taht Kuranlar - Nurbanu ve Safiye Sultan' gibi tarihi kurgu eserlerle de edebiyat dünyasında adından söz ettirdi.

Ünlü oyuncu Gülşah Çomoğlu Hayatını Kaybetti! Gülşah Çomoğlu Kimdir? Gülşah Çomoğlu Hangi Dizilerde Oynadı? Ünlü oyuncu Gülşah Çomoğlu Hayatını Kaybetti! Gülşah Çomoğlu Kimdir? Gülşah Çomoğlu Hangi Dizilerde Oynadı?

Kaynak: Haber Merkezi