Kocaeli'nin Derince ilçesinde meydana gelen cinayet olayında, sanık Murat E., hakim karşısına çıkarak ifade verdi. 23 Temmuz 2023 tarihinde gerçekleşen olayda, Murat E., tanımadığı Kaptan Kırdudu'yu bıçaklayarak öldürdü.

"Olay Gecesi Parkta Oturuyordum"

Sanık Murat E., olayın yaşandığı gece parkta tek başına oturduğunu belirterek, "O gece parkta alkol almayı planlıyordum ama henüz içmemiştim. Bir anda arkamdan bir ses geldi ve döndüğümde birinin geçtiğini fark ettim. Ölen şahıs bana, 'Niye bakıyorsun lan' diyerek küfür etti. Gayri ihtiyari baktığımı söyledim ama Kaptan küfür etmeye devam etti. Alkollü ve sinirliydi, beni tehdit ederek saldırdı" dedi.

Gaziantep'te silahlı kavga sırasında yoldan geçen vatandaş yaralandı Gaziantep'te silahlı kavga sırasında yoldan geçen vatandaş yaralandı

A W209656 05

"Bıçağı Alıp Kendimi Savundum"

Olayın devamını anlatan sanık, "Kaptan bana kafa atmaya çalıştı ve 'Seni öldürürüm' dedi. Kendimi savunmak için eğildim ve Kaptan'ın elinde bıçak olduğunu fark ettim. Boğuşma sırasında bıçağı almayı başardım ve olay yerinden kaçtım. Çok korkmuştum" şeklinde konuştu.

A W209656 03

"Bıçağı Nasıl Aldığımı Bilmiyorum"

Sanık, olay sonrası yaşadıklarını detaylandırarak, "Olay sonrası inanılmaz bir kuruluk hissettim ve yakındaki camiye gittim. Orada elimdeki bıçağın bana ait olduğunu fark ettim ve camide bıçağı attım. Telefonumu almak için tekrar olay yerine döndüğümde, Kaptan'ı yerde gördüm. Telefonumu aldıktan sonra evime gittim ve bacağımdaki yarayı tedavi etmeye çalıştım. Ancak başarılı olamayınca ertesi gün hastaneye gittim" dedi.

"Öldürme Kastım Yoktu"

Mahkemede yaptığı savunmada, "Öldürme kastım yoktu, kendimi savundum. Şahıs beni ölümle tehdit etti ve yaraladı. Onu tanımam ve aramızda bir husumet yoktu" ifadelerini kullandı. Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

A W209656 04

Kaynak: İHA