Bursa Osmangazi ilçesinde meydana gelen bir kaza sonrasında, seyir halindeki bir otomobilin virajı fark edemeyip tarlaya uçtuğu bildirildi. Kazada sürücü ve yolcuların yara almadan kurtulduğu belirtilirken, sürücü yaşadığı deneyimle ilgili şu ifadeleri kullandı: "Ben Bursa'nın yabancısıyım, ilk defa böyle bir yol görüyorum."

Olay, Yunuseli Mahallesi'nde 1. Yamaç Sokak üzerinde meydana geldi. Kocaeli'den gelen 41 YT 815 plakalı otomobil, keskin virajı fark edemeyerek 3 metre yükseklikten tarlaya uçtu. Sürücü Yavuz Kaya ve beraberindeki yolcular, kendi çabalarıyla araçtan çıkarken, olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri tarafından kontrol edildi.

Keskin Virajı Fark Edemedi, Tarlaya Uçtu

Sürücü Yavuz Kaya, yaşadığı olayı şu şekilde anlattı: "Ben aracımla seyir halindeyken yol bir anda bitti. Önlem alınmamış, bariyer yok. Bu şekilde bırakılmış bir yol, ben de Bursa'nın yabancısıyım. 50 kilometre hız ile seyir halindeydim. Yol bir anda keskinleşince toparlayamadım. Otomobilde ben, kızım ve hanımım vardı. Çok şükür yara almadan kurtulduk. Tabela falan da koyulmamış, yetkililerden bu yola bir bariyer yapmalarını rica ediyorum."

Keskin Virajı Fark Edemedi, Tarlaya Uçtu3

Kazadan sonra vatandaşlar, yetkililerden bu yolda güvenlik önlemleri alınmasını ve bariyer yapılmasını talep ettiler.

Ataşehir'de 2 Katlı Ev Yangını: İtfaiye Ekipleri Hızlı Müdahale Etti Ataşehir'de 2 Katlı Ev Yangını: İtfaiye Ekipleri Hızlı Müdahale Etti

Keskin Virajı Fark Edemedi, Tarlaya Uçtu4

Keskin Virajı Fark Edemedi, Tarlaya Uçtu5

Kaynak: İHA