Beşiktaş Kültür Mahallesi'nde sabah saatlerinde 34 CEG 785 plakalı otomobilin sürücüsünün kontrolden çıkması sonucu kaza yaşandı. Otomobil sürücüsü Özgül Tuygun, yokuş aşağı inerken iddiaya göre fren yerine gaza basarak aracın kontrolünü kaybetti. Araç, yokuşun sonundaki korkulukları kırarak yaklaşık 8 metre yükseklikten aşağıya bina boşluğuna uçtu. Kazada araç içinde sıkışan sürücü Tuygun, itfaiye ekipleri tarafından kurtarılarak Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Özgül Tuygun'un aracının penceresini kırarak zemin kattaki bir dairenin demirliklerine çarptığı belirtildi. Bu sırada binanın sakinleri, kaza seslerini duyarak hemen yardıma koştular. Olay yerine gelen sağlık, itfaiye ve polis ekipleri, sıkışan sürücüyü kurtararak hastaneye naklettiler.

Bina Boşluğuna Uçtu2

TANIK KAZAYLA İLGİLİ KONUŞTU

Özcan Arslan adlı tanık, "Gelirken ya frene basmayı unuttu ya da ayağı takıldı. Bu sebeple aşağıya indi. Belki pedalları da karıştırmış olabilir. Yokuştan aşağıya gelip, buradan inmiş. Düştükten sonra ses çıktı. Biz de sesten dolayı buraya geldik. İtfaiye ve sağlık ekipleri geldi, yaralıyı alıp götürdüler. Sürücünün yanında başka birisi yokmuş" dedi. Polis ekipleri, kaza yerinde inceleme yaparak tutanak tuttu. Araç, çekici yardımıyla yaklaşık yarım saat süren bir çalışma sonucunda bina boşluğundan çıkarıldı ve emniyet otoparkına götürüldü. Olayla ilgili polis soruşturması başlatıldı.

Bina Boşluğuna Uçtu3

Kaynak: İHA