Galatasaray Kulübü başkan adaylarından Süheyl Batum, kulübün Florya arazisi hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Batum, "Florya da satılabilir ama rayicine satılır ve biz oradan gelen parayla borcumuzu da öder, yeni bir arsa alır ve Galatasaray'ın geleceğini tehlikeye atmayız," dedi.

Bitez'de Üyelerle Buluşma

Bodrum 1905 Galatasaraylılar Derneği Başkanı Cankat Boylu'nun ev sahipliğinde derneğin Bitez Mahallesi'ndeki lokalinde üyelerle buluşan Batum, Florya arazisinin değerlendirilmesi ve Riva projesi konusunda eleştirilerde bulundu. Seçimlere katılabilmek için 3 Mayıs'ta listelerini vermek zorunda olduklarını belirten Batum, aday olma sebeplerini anlattı.

A A 20240514 34565789 34565784 G A L A T A S A R A Y B A S K A N A D A Y I B A T U M B O D R U M 1905 G A L A T A S A R A Y L I L A R D E R N E G I U Y E L E R I Y L E B U L U S T U

Riva Projesine Eleştiriler

Batum, gençlik dönemlerinde "Riva'mız var," dediklerini hatırlatarak, kulübün borçlanması sonucu Riva ile ilgili bir proje başlatıldığını söyledi. "Çok borcumuz var. Riva'yı inşaat alanı yapıp, bu borçlarımızdan kurtulacağız," denildiğini belirten Batum, Riva'da tarihin en kötü sözleşmelerinden birinin yapıldığını ifade etti. "Kendi mülkümüzü yüzde 15-20 ile vermeyiz. Mümkün değil deriz, vermeyiz. Riva da aynen böyle verildi. Sözleşmeleri burada," diye konuştu.

Yönetimden Cevap Alamıyoruz

Projelerle ilgili yönetime sordukları sorulara cevap alamadıklarını söyleyen Batum, Florya arazisi konusunda kulübün projeyi kendisinin yapması durumunda 900 milyon dolar kazanarak daha fazla gelir elde edileceğini belirtti. "Bir araya geldik ve dedik ki 'Bu da giderse Galatasaray'ın geleceği gitti.' Belli sorular yönelttik, yönetim 'Bunlar gizlilik ilkesi içerisindedir, cevap verilemez,' dedi. Bunun üzerine ortaya çıkmaya karar verdik. **Florya da satılır ama rayicine satılır ve biz oradan gelen parayla borcumuzu da öder, yeni bir arsa alır ve Galatasaray'ın geleceğini tehlikeye atmayız. Çok mu zor, değil," dedi.

A A 20240514 34565789 34565785 G A L A T A S A R A Y B A S K A N A D A Y I B A T U M B O D R U M 1905 G A L A T A S A R A Y L I L A R D E R N E G I U Y E L E R I Y L E B U L U S T U

Galatasaray'ın Dokunulmazlığı

Aday olmalarının bir nedeninin de rakiplerinin sarı-kırmızılı camia hakkında istediğini söylediğini, kulübün dokunulabilir olduğunu ifade eden Batum, Galatasaray'ın dokunulabilir bir kulüp olmadığını ve seçilmeleri durumunda bunu gerçekleştireceklerini belirtti.

2026 ve 2027 UEFA finalleri Türkiye'de oynanacak 2026 ve 2027 UEFA finalleri Türkiye'de oynanacak

Kaynak: AA