Çevrim içi müzik platformu olan Spotify, abonelik fiyatlarında değişikliğe gideceğini duyurdu. Şirket, müzik akış hizmetine eklediği sesli kitapların maliyetini karşılamak için abonelik ücretlerini artırmaya hazırlanıyor. Gelecek dönemde abonelik fiyatlarının 1 ila 2 dolar arasında artması bekleniyor.

Spotify, Abonelik Fiyatlarını Neden Artırıyor?

Spotify, müzik akış hizmetine ücretsiz olarak eklediği 15 saatlik sesli kitap akışının maliyetini dengelemek adına abonelik fiyatlarını revize ediyor. Bu kararla birlikte, dünya genelinde abonelik ücretlerinde artış yaşanması bekleniyor.

Portakal ve domatesler Ortaca'dan dünya pazarlarına gönderiliyor Portakal ve domatesler Ortaca'dan dünya pazarlarına gönderiliyor

Hangi Ülkelerde Fiyatlar Yükselecek?

Nisan ayı sonuna kadar, İngiltere, Avustralya ve Pakistan da dahil olmak üzere beş ülkede abonelik fiyatlarının yükseleceği belirtiliyor. ABD'deki Spotify kullanıcıları da ilerleyen dönemlerde fiyat artışlarıyla karşılaşabilir.

Yeni Abonelik Planı: Temel Katman

Fiyat artışlarıyla birlikte Spotify, premium planın mevcut 11 dolarlık aylık fiyatı karşılığında sadece müzik ve podcast'ler sunacak yeni bir temel katman sunacağını açıkladı. Bu planda sesli kitaplar bulunmayacak ve kullanıcılar, sesli kitaplar için ayrıca ödeme yapacak.

Fiyat Artışı İkinci Kez Gerçekleşiyor

Bu fiyat artışı, Spotify'ın son bir yıl içinde gerçekleştirdiği ikinci zam olacak. Özellikle 2011-2023 döneminde hiçbir fiyat artışı yapmayan Spotify, şimdi abonelik ücretlerinde değişikliğe gidiyor.

Kaynak: Haber Merkezi