CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, yerel seçim süreci hakkında basın toplantısında Antalya basını ile bir araya geldi. Başkan Nail Kamacı, yerel seçim çalışmaları hakkında, ”Biz genel siyaseti yerel siyaseti ise adaylar yapacak. İkinci bir çalışma grubu oluşturacağız. Aynı şekilde Antalya’da bildiğiniz gibi 4 gün önce başlayan ve dün akşam sona eren Milletvekilleri çalıştayı yaşandı. Bizim için bir sınavdı. Bu sınavda katkısı olan başkanlarımız burada. Çok güzel bir çalışma oldu. Yüzümüzün akıyla çıktık. Genel Başkan, MYK üyeleri, Genel Başkan Yardımcıları, Pm üyeleri, milletvekilleri ile yapılan çalışmada anlımızın akıyla çıktık. Genel Merkez’den Antalya’ya görevli arkadaşlarımız gelecek. Bu arkadaşlarımız aday adayı olanlar ile görüşmeler yapacak ve değerlendirecekler. Yerel seçimlerin hazırlığını yapacağız ve adayları belirleyeceğiz” diye konuştu.

CHP ANTALYA

SÜRECİ BEN YÖNETECEĞİM
Başkan Nail Kamacı, “Önümüzde 117 gün var biz 90 gün sahada olmak istiyoruz. Bunların hazırlıkları olacak. 90 günde sahada olmak istiyoruz. Bundan sonra her şeyi örgüte bırakacağız. Başkan adaylarını örgütlerimize sormaya başlayacağız. Örgütlere sormadan başarılı olma şansımızın zayıf olduğunu görüyorum” ifadelerini kullandı. Başkan Kamacı, “Biz bağımsız bir kuruluş değiliz. Genel Merkez ile çalışan bir örgütüz. Genel Merkez ilkeler çerçevesinde işbirliği yaparsa bizde ona uyarız. Ben kongrede de söyledim ben muhalefetin işbirliği anlayışına sıcak bakıyorum. İYİ Parti ittifakı kabul etmezse buna saygımız var. Biz yerel seçimlere de tek başımıza girmeye hazırız. Hata yapmadan aday belirlenecek çünkü hata yapma lüksümüz yok. Sayın Genel Başkan örgütlere önem verdiğini gösterdi. Dönem içerisinde ‘Sandığa gitmeyeceğim’ diyenler şimdi sandığa gitme kararı aldılar. Bu çok önemli bir gelişme ve bir motivasyon. Bizim tüzük değişikliği yapmaya şu an zamanımız yok. Yerel seçimler geliyor. Parti’de gelecekle, tüzükle, programla ilgili önemli değişiklikler olacağını düşünüyorum. Ama bu süre buna yeterli değil. Genel Merkez 1 ay önce değişti. Bizim yeni bir tüzükle uğraşmamız yerel seçimleri ıskalamamız anlamına gelir. Buna hakkımız yok. Değişiklik olacak” diyerek yeni tüzük konusunu seçimlerden sonraya bırakıldığını ifade etti.

HERKES ADAY ADAYI OLUR
‘Bazı kişiler ben aday adayıyım değil direkt olarak adayım’ diyor bu konuya nasıl bakıyorsunuz’ sorusuna Başkan Kamacı, Bu partide herkes aday adayı olabilir. Bu partinin genel başkanları milletvekilliği seçimlerinde aday adayı olur. O yüzden herkes aday adayı olacak. Herkes değerlendirmeye girecek” dedi.

SÖZ VE YETKİ ÖRGÜTÜN

BEN YÖNETECEĞİM
‘Geçen dönemde il başkanı baypas edildi. Genel Merkez tarafından bir koordinatör atandı ve o koordinatör ve Büyükşehir Adayı işi birlikte yönettiler. Siz bu konuda inisiyatif kullanacak mısınız?’ sorusuna Nail kamacı, “Siyasal tarafını ben yürüteceğim. Genel Merkez’in siyasi temsilcisi ben olduğuma göre bunları ben yöneteceğim. Bunu saklamaya ve gizlemeye gerek yok ben seçim kazanmak ve ülkenin geleceğini açmak istiyorum. Genel Merkez’in bilgisi dahilinde demokrasi paydasında birleşen siyasal kurumlarla görüşürüz. Siyasal temsilciler ile görüşeceksek ben görüşürüm yani belediye başkanları değil temsilci benim. 2 aydır il başkanıyım. Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Partinin kuralları çerçevesinde parti çalışacak. Partiye leke gelmesini istemem. Getirmeye çalışana da izin vermem. Gereğini de yaparım. Maddi konulara bulaşmış insanlar benim yanıma gelmesin” dedi.

Son 10 Yılda 70 Yaş Üstü Lider Sayısında Patlama Son 10 Yılda 70 Yaş Üstü Lider Sayısında Patlama

SÖZ VE YETKİ ÖRGÜTÜN

MECLİS’TE DEVAMLILIK OLACAK
Başkan Kamacı, “Benim için başarı şudur: Antalya’da sekiz ilçe bizim bide büyükşehir var dokuz, ben 11 tane 13 tane almak isterim. Yani bu sayının üstünde almak isterim. Büyükşehir meclis üyeleri bu dönemde devamlılığı artan bir meclis olacak. Bize destek verecek, katkı sunacak orada mecliste yalnız bırakmayacak Devamlı olacak. Çalışkan olacak. Ben buradaki meclis üyesini Elmalı'ya gönderir orada çalışma yaptırabilmeliyim. Bizim dönemimizde böyle olacak. Günlük tutuyoruz. Kimler geldi, kimler gitti? Kimler katıldı, kimler Tutuyoruz şimdi. Net olarak söylüyorum, ülke sınırları içerisinde insanlarla barışmak lazım. Suriye’den gelen soyu sopu belli olmayan insanları kendi vatandaşın gibi değerlendiriyorsun. Kendi ülkenin insanlarını kabul etmiyorsun. Ülkenin önünün açılmasını istiyorum” ifadelerini kullandı.

Akdeniz gerçekCHP ANTALYA 2SÖZ VE YETKİ ÖRGÜTÜN

Kaynak: Arda KIR